Гест на Интер кој заслужува почитување!
Италија
0

Гест на Интер кој заслужува почитување!

September 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Милан ова лето доста се засили, а меѓу еден од новите фудбалери е и Андреа Конти од Аталанта. Овој играч што игра на...
Хофенхајм поразен, во Истанбул без голови!
Лига Европа
0

Хофенхајм поразен, во Истанбул без голови!

September 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Во групата Ц Брага славеше против Хофенхајм на гостински терен, а Истанбул Башакешир одигра реми со бугарски Лудогорец во...
Динамо Киев го сврти натпреварот против Скендербегу, нерешено во Швајцарија!
Лига Европа
0

Динамо Киев го сврти натпреварот против Скендербегу, нерешено во Швајцарија!

September 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Динамо Киев губеше со 1:0 на домашен терен по првите 45 минути од албанскиот претставник во ЛЕ, Скендербегу кој со погодокот...
Виљареал славеше против Астана, победа запиша и Славија Прага!
Лига Европа
0

Виљареал славеше против Астана, победа запиша и Славија Прага!

September 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Во групата А фаворитите Виљареал и Славија Прага славија против Астана, односно Макаби Тел Авив. Виљареал поведе уште во...
Озил одбра нов клуб, навивачите бесни?
Англија
0

Озил одбра нов клуб, навивачите бесни?

September 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Месут Озил наредното лето ќе го напушти Арсенал, а кариерата би можел да ја продолжи во лутиот ривал Манчестер Јунајтед....
Геце остана без неколку заби после дуелот со Вертоген!
Германија
0

Геце остана без неколку заби после дуелот со Вертоген!

September 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Марио Геце долго ќе го памети синоќешниот натпревар против Тотенхем. Причина е незгодниот удар кој го доби од играчот на...
Реал Мадрид славеше над Апоел, Тотенхем го доби дербито на вечерта!
Лига на Шампиони
0

Реал Мадрид славеше над Апоел, Тотенхем го доби дербито на вечерта!

September 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Реал Мадрид очекувано лесно славеше против Апоел Никозија со 3:0. Кристијано Роналдо уште во 12тата минута погоди по...
Бешикташ убедлив во Португалија, реми во Лајпциг!
Лига на Шампиони
0

Бешикташ убедлив во Португалија, реми во Лајпциг!

September 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Бешикташ убедливо со 3:1 славеше против Порто на Драгао. Уште во 13тата минута Талиска го доведе турскиот тим во водство, а...
Сити славеше убедливо, Шахтар изненади против Наполи!
Лига на Шампиони
0

Сити славеше убедливо, Шахтар изненади против Наполи!

September 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Манчестер Сити беше убедлив денеска против Фејнорд, победата ја осигурија уште во првите 25 минути. 2 минути му беа...
Ливерпул со промашен пенал ремизираше против Севиља, нерешено и во Словенија!
Лига на Шампиони
0

Ливерпул со промашен пенал ремизираше против Севиља, нерешено и во Словенија!

September 13th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Лошо почнаа, се поправија, отидоа со водство на пауза и промашен пенал и на крајот завршуваат со само еден бод на табелата,...