Тиаго Силва ескивираше повреда?
Лига на Шампиони
0

Тиаго Силва ескивираше повреда?

February 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Тиаго Силва воопшто не бил повреден, туку поради страв од пораз не играл против Барселона. Ова е потполно невозможно но...
Барак Обама следи еден европски клуб на Твитер, никогаш нема да погодите кој!
Вести
0

Барак Обама следи еден европски клуб на Твитер, никогаш нема да погодите кој!

February 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Барак Обама го сака спортот, следи доста клубови по социјалните мрежи, а често може да се види и во Чикаго на натпревари. Но...
Сколс го советуваше Мурињо кои фудбалери да ги доведе!
Англија
0

Сколс го советуваше Мурињо кои фудбалери да ги доведе!

February 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Некогашниот англиски репрезентативец Пол Сколс му предложи двајца фудбалери на Мурињо. Сколс во своето време со златни...
Клатенбург замина од ПЛ, но не во Америка ниту Кина!
Вести
0

Клатенбург замина од ПЛ, но не во Америка ниту Кина!

February 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Марк Клатенбург изјави дека повеќе нема да суди во ПЛ, а како причина го нагласи тоа што постојано менаџерите и...
Завршена сезоната за Флоренци!
Италија
0

Завршена сезоната за Флоренци!

February 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Тоа што го претпоставуваа навивачите на Рома излезе точно. Алесандро Флоренци се повреди на еден од тренинзите и сите се...
Испад на навивачите на Барса на кој се смее целиот свет!
Шпанија
0

Испад на навивачите на Барса на кој се смее целиот свет!

February 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Навивачи на Барса се лути на Луис Енрике, особено оние интернет навивачите кои што беа подготвени да напишат се и сешто на...
Сега и Рома се поврзува со стоперот од Бенфика!
Вести
0

Сега и Рома се поврзува со стоперот од Бенфика!

February 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Сите медиуми трансферот на Виктор Линделоф од Бенфика во Јунајтед го сметаа за готова работа. Виктор беше на прагот на Олд...
Галатасарај има нов тренер и тоа од Хрватска!
Вести
0

Галатасарај има нов тренер и тоа од Хрватска!

February 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Жан Олд Рејкенринк доби отказ од Галата а на клупата ќе го замени Игор Тудор, некогашниот репрезентативец на Хрватска и...
„Пеп го има мојот телефонски број“
Германија
0

„Пеп го има мојот телефонски број“

February 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Голманот на Баерн од Минхен, Мануел Ноер зборуваше за евентуална промена на средината. Наводно, од тимот на Сити се...
Родригез одбра каде ќе замине?
Вести
0

Родригез одбра каде ќе замине?

February 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Волфсбург оваа сезона е во криза, а распродажбата веќе започна. Од таа екипа која минатата сезона играше во ЛШ останаа...