Хамилтон пишува историја во Ф1!
Мотоспорт
0

Хамилтон пишува историја во Ф1!

October 22nd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Луис Хамилтон стигна до својата 72ра пол-позиција во кариерата. Хамилтон е со сигурност еден од најдобрите возачи во Ф1 на...
Билбао подготвува нова клаузла за Вилијамс!
Шпанија
0

Билбао подготвува нова клаузла за Вилијамс!

October 22nd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Инаки Вилијам е во моментов еден од најталентирани фудбалери на светот па со тоа Атлетик Билбао одлучи да ја покачи...
Спалети: Понекогаш имате чувство како да играте против вонземјани!
Италија
0

Спалети: Понекогаш имате чувство како да играте против вонземјани!

October 22nd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Интер и Наполи извадија реми без голови во дербито, а Спалети и покрај ремито е задоволен од натпреварот. Наполи остана на...
Билиќ: Не сакам да се кријам позади никого!
Англија
0

Билиќ: Не сакам да се кријам позади никого!

October 21st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Вест Хем беше поразен од Брајтон со 3:0 во 9тото коло. Под голем притисок после овој пораз се најде тренерот на Вест Хем,...
Венгер: Вилшер ќе ја добие својата шанса во ПЛ!
Англија
0

Венгер: Вилшер ќе ја добие својата шанса во ПЛ!

October 21st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Фудбалерите на Арсенал славеа против Црвена Звезда во четвртокот со 1:0 на Маракана. Голот го постигна Жиру некаде во...
Инсиње одлучен да заигра во дербито!
Италија
0

Инсиње одлучен да заигра во дербито!

October 21st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Големо дерби се игра во 9тото коло од Серија А помеѓу Наполи и Интер. Се работи за првите 2 екипи од табелата кои играат...
Атлетико не славеше во Азејберџан, голејада во Лондон!
Лига на Шампиони
0

Атлетико не славеше во Азејберџан, голејада во Лондон!

October 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Карабак денеска позитивно го изненади Атлетико Мадрид кои не успејаа да постигнат гол на теренот во Баку и извадија реми...
Сигурни победи на ПСЖ и Баерн Минхен!
Лига на Шампиони
0

Сигурни победи на ПСЖ и Баерн Минхен!

October 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Share ПСЖ и после три натпревари останува без примен погодок, а со постигнато 12. Вечерва падна и Андарлехт со 0:4. Мбапе стрелаше...
Камерите забележаа инцидент помеѓу играчите на Сити!
Лига на Шампиони
0

Камерите забележаа инцидент помеѓу играчите на Сити!

October 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Камерите на Итиханд во својот кадар фатија кавга на двајца играчи од Сити. Имено дошло до кавга помеѓу Кевин Де Брујн и...
Дортмунд останува без победа, нерешено беше и во дербито во Мадрид!
Лига на Шампиони
0

Дортмунд останува без победа, нерешено беше и во дербито во Мадрид!

October 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Сепак Борусија Дортмунд после двата порази од Тотенхем и Реал Мадрид и вечерва останува без победа бидејќи одигра 1:1 на...