„Геце е најдобриот германски фудбалер“
Вести
0

„Геце е најдобриот германски фудбалер“

February 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Според Луис Фиго, Марио Геце во моментот е најдобриот фудбалер од Германија. Тој премина од Борусија во Баерн, но тоа се...
Вредеше 40 милиони, сега Клоп може да го доведе за четири пати помалку!
Вести
0

Вредеше 40 милиони, сега Клоп може да го доведе за четири пати помалку!

February 15th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Махмуд Дахуд минатото лето беше на мета на големи европски клубови, а помеѓу останатите и Ливерпул. Борусија бараше дури 40...
„Сакав да го променам бројот на дресот“
Шпанија
0

„Сакав да го променам бројот на дресот“

February 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос ја помина бројката од 500 натпревари во Реал Мадрид а тоа го прослави со отворен...
Кога животот ќе ти удри шлаканица..
Вести
0

Кога животот ќе ти удри шлаканица..

February 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Антонио Касано е свесен дека повеќе никој не го сака. Касано играше во екипи како Реал Мадрид, Рома, Парма, Интер, Милан, но...
Масимо Одо повеќе не е тренер на Пескара!
Италија
0

Масимо Одо повеќе не е тренер на Пескара!

February 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Серијата на порази во Пескара ја натера управата да го отстрани Масимо Одо од улогата тренер. Во Пескара мораат да изборат...
Жосе Босингва се враќа во голем клуб?
Вести
0

Жосе Босингва се враќа во голем клуб?

February 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Барселона овој викенд остана без Алекс Видал и на Луис Енрике итно му треба десен бек. За Видал сезоната е завршена, а...
Кевин Лав не игра на Ол Стар!
Вести
0

Кевин Лав не игра на Ол Стар!

February 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Кошаркарот на Кливленд Кавалерс, Кевин Лав и официјално го пропушта овогодинешниот Ол-Стар викенд. Тој се здоби со...
Грег Поповиќ секогаш го кажува тоа што другите го премолчуваат!
Вести
0

Грег Поповиќ секогаш го кажува тоа што другите го премолчуваат!

February 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Тренерот на Сан Антонио Спарси, Грег Поповиќ секогаш сака да биде слободен во своите изјави и да ги изрази своите мисли....
Венгер подготви мало изненадување за Баерн!
Лига на Шампиони
0

Венгер подготви мало изненадување за Баерн!

February 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Арсенал во среда навечер гостува во Минхен кај Баерн во рамките од 1/8 финалето од ЛШ. Додека сите очекуваат Венгер да го...
Русин постигна погодок како и најголемите мајстори! (Видео)
Вести
0

Русин постигна погодок како и најголемите мајстори! (Видео)

February 14th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Денис Ткачука имаше магија од погодок на пријателскиот дуел помеѓу Рубин и Хебеи. Оваа мајсторија вреди да се погледне...