Четворица фудбалери на листата на желби на Меси и Барселона!
Шпанија
0

Четворица фудбалери на листата на желби на Меси и Барселона!

March 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Барселона со 4:2 ја победи Валенсија на домашен терен. Меси постигна два погодоци, Суарез еден и Андре Гомеш еден, но оваа...
Играчите на Мидилзбро и Јунајтед се пресметаа во тунелот! (Видео)
Англија
0

Играчите на Мидилзбро и Јунајтед се пресметаа во тунелот! (Видео)

March 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Манчестер Јунајтед со 3:1 славеше над Мидилзбро, но во дуелот имаше и лоши моменти. Имаше неколку закачки, при крајот...
Челси ја крие вистината за повредата на Азар?
Англија
0

Челси ја крие вистината за повредата на Азар?

March 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Еден Азар го пропушти натпреварот против Стоук вчера, наводно поради повреда, но според белгиските медиуми ова не е точно....
Познато зошто Меси не ги повика Шакира и Пике на свадба!
Шпанија
0

Познато зошто Меси не ги повика Шакира и Пике на свадба!

March 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share После долгогодишна врска со Антонела Рокузо, ова лето Лионел Меси ќе први свадба. Шпанските медиуми во центарот на...
Марко Ливаја направи инцидент во соблекувалната!
Шпанија
0

Марко Ливаја направи инцидент во соблекувалната!

March 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Хрватскиот фудбалер Марко Ливаја направи инцидент во соблекувалната на Лас Палмас. Лас Палмас со 1:0 го победи Виљареал, а...
Гол на играч на Партизан во стилот на Ибрахимовиќ! (Видео)
Вести
0

Гол на играч на Партизан во стилот на Ибрахимовиќ! (Видео)

March 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Партизан со 4:0 го декласираше Вождовац, а првиот гол на натпреварот е нешто за кое многу ќе се зборува на Балканот и...
Знаеме дека Конте е навистина луд, но сега се надмина самиот себе! (Видео)
Англија
0

Знаеме дека Конте е навистина луд, но сега се надмина самиот себе! (Видео)

March 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Кога во 87мата минута Кејхил против Стоук постигна погодок за победа, Конте беше пресреќен па на неверојатен начин ја...
Мурињо откри колку планира да остане во Јунајтед!
Англија
0

Мурињо откри колку планира да остане во Јунајтед!

March 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Жосе Мурињо во Јунајтед пристигна на почетокот на оваа сезона. Доби отказ во Челси, па беше неколку месеци слободен,...
Погба е навистина многу скржав!
Англија
0

Погба е навистина многу скржав!

March 19th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Пол Погба се пресели од хотел во вила во Алтринхам кога пристигна во Манчестер, па изнајми комбе за да му ги пренесат...
„Ова е мојот Торино“
Италија
0

„Ова е мојот Торино“

March 18th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Синиша Михајловиќ е среќен и после дебито со Интер денеска кое заврши со резултат 2:2. Синиша Михајловиќ истакна дека двата...