Пике: Играм со гордост за Шпанија!
Шпанија
0

Пике: Играм со гордост за Шпанија!

October 1st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Жерар Пике изјави дека е горд со тоа што настапува за Шпанската репрезентација. Иако последните денови ја истакнува...
Милито: Интер процвета со доаѓањето на Спалети!
Италија
0

Милито: Интер процвета со доаѓањето на Спалети!

October 1st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Диего Милито вели дека неговиот клуб направи одличен потег со доведувањето на Спалети. По завршувањето на минатата...
Уште една „несреќа„ за Агуеро!
Вести
0

Уште една „несреќа„ за Агуеро!

October 1st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Серхио Агуеро овие денови неможе да се пофали со убави работи во животот. Агуеро не играше во дербито против Челси поради...
Емре Белузоглу, поранешен играч на Интер и Њукасл вечерва постигна феноменален погодок!
Лига Европа
0

Емре Белузоглу, поранешен играч на Интер и Њукасл вечерва постигна феноменален погодок!

September 28th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Емре Белузоглу моментално игра во Истанбул Башакешир, а порано настапуваше за Интер и Њукасл. Вечерва Башакешир...
Драма во Србија, Партизан изгуби во сигурен натпревар, без голови во Тел Авив!
Лига Европа
0

Драма во Србија, Партизан изгуби во сигурен натпревар, без голови во Тел Авив!

September 28th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Партизан и Динамо Киев ни приредија еден навистина квалитетен и драматичен фудбал на ЈНА оваа ноќ. Водство од 2:0 и пораз од...
Евертон уште чека на првиот триумф, нерешено и во Лион!
Uncategorized
0

Евертон уште чека на првиот триумф, нерешено и во Лион!

September 28th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Евертон повторно не славеше, овојпат против Аполон од Кипар. Аполон поведе со погодокот на Адриан, но Вејн Руни во првото...
Падна Хофенхајм на колена пред Лудогорец, победа на Брага!
Лига Европа
0

Падна Хофенхајм на колена пред Лудогорец, победа на Брага!

September 28th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Лудогорец е дефинитивно изненадувањето на вечерта. Поразен е Хофенхајм во Софија со 2:1 и тоа во еден навистина...
Во Русија натпреварот решен во првите 15 минути, без голови во Данска!
Лига Европа
0

Во Русија натпреварот решен во првите 15 минути, без голови во Данска!

September 28th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Фернандез од Локомотив Москва го реши натпреварот против чешки Злин уште во првите 15 минути со хет трик, каде што постигна...
Милан се извлече во последен момент против Ријека, Австрија Виена ја запиша првата победа!
Лига Европа
0

Милан се извлече во последен момент против Ријека, Австрија Виена ја запиша првата победа!

September 28th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Во второто коло од ЕЛ, Милан  успеа да слави победа против хрватскиот претставник во ЕЛ, Ријека. Првиот погодок за...
Леонардо пронајде нов тренерски ангажман!
Вести
0

Леонардо пронајде нов тренерски ангажман!

September 28th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Леонардо е нов тренер на турскиот тим Анталијаспор. Леонардо ги водеше Интер и Милан а беше и спортски директор во ПСЖ....