Каков крал: Ибра го објасни чудесниот гол на Михтаријан
Англија
0

Каков крал: Ибра го објасни чудесниот гол на Михтаријан

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Фудбалерот на Јунајтед Хенрик Михтаријан доби награда за најдобар гол на месецот. Михтаријан против Сандарленд постигна...
Раниери предвидува кој ќе ја освои Премиер Лигата!
Англија
0

Раниери предвидува кој ќе ја освои Премиер Лигата!

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share После натпреварот со Челси, Клаудио Раниери некогашниот тренер на таа екипа а воедно и тренерот кој направи чудо со...
„Не сакам во Кина бидејќи уште имам што да јадам“
Вести
0

„Не сакам во Кина бидејќи уште имам што да јадам“

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Чешкиот тренер Зденек Земан сеуште се наоѓа без тренерски ангажман иако има понуди од Кина. Некогашниот тренер на Рома...
„Бев близу до враќање во Наполи“
Франција
0

„Бев близу до враќање во Наполи“

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Единсон Кавани потврди дека шпекулациите за негово враќање во Наполи не биле лага. Кавани имаше проблеми пред да започне...
Деветнаесет годишен играч вечерва дебитира за Ливерпул!
Англија
0

Деветнаесет годишен играч вечерва дебитира за Ливерпул!

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Ливерпул ќе мора да игра реванш против Плимут во ФА купот бидејќи првиот натпревар заврши 0:0. Тогаш Клоп излезе со...
Мартин Касерес пронајде нов клуб!
Вести
0

Мартин Касерес пронајде нов клуб!

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Поранешниот играч на Барселона и Јувентус, Мартин Касерес е нов играч на Трабзонспорт, барем така пренесуваат турските...
Дали Погба преку социјалните мрежи се извади за пеналот?
Англија
0

Дали Погба преку социјалните мрежи се извади за пеналот?

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Големото дерби помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед заврши 1:1. Еден од полошите во тимот на Јунајтед беше најскапиот...
Откриено: Јаја Туре имал неверојатна понуда од Кина, тој ја одби! Сега Сити е на ред!
Англија
0

Откриено: Јаја Туре имал неверојатна понуда од Кина, тој ја одби! Сега Сити е на ред!

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Прашањето кое кружи во Манчестер е дали Јаја Туре ќе добие нов договор или не. Тој изгради односи со Пеп, но се најде помеѓу...
„Задоволен сум од почетокот“
Тенис
0

„Задоволен сум од почетокот“

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Новак Ѓоковиќ го победи Фернандо Вердаско во првото коло од АО со 3:0 во сетови. „Добро го започнав турнирот, со голем...
Дресовите на Реал за наредната сезона! (Фото)
Шпанија
0

Дресовите на Реал за наредната сезона! (Фото)

January 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Кралскиот клуб за сезоната 2017/18 спреми нова опреман, разлика и многу повеќе моќна. Очекувано првиот дрес си останува бел,...