Интересна изјава на Мајкл Фелпс од 2001 година
Останато
0

Интересна изјава на Мајкл Фелпс од 2001 година

August 11th, 2016 | by Dare Smilanov
Најдобриот пливач во светот со 21 освоени златни медали има интересна изјава кажана во 2001 година во врска со неговата...
Мајорка го посакува Марјан Радески!
Вести
0

Мајорка го посакува Марјан Радески!

August 11th, 2016 | by Dare Smilanov
Фудбалерите на Шкендија, после одличните игри во квалификациите за Лига Европа ги поттикна скаутите ширум светот да ги...
Изјавата на Мурињо пред година дена со која е против Манчестер
Англија
0

Изјавата на Мурињо пред година дена со која е против Манчестер

August 11th, 2016 | by Dare Smilanov
„На почетокот се зборуваше дека Абрамович ја купува титулата. Сега сите ја купуваат, сите таму“ – фамозната изјава на...
Симоне Заза го напушта Јувентус
Трансфери
0

Симоне Заза го напушта Јувентус

August 11th, 2016 | by Dare Smilanov
Симоне Заза ги прифати условите на Волфсбург и тој веќе бара куќа во Германија според пишувањата на германските медиуми....
Просинечки за Игуаин: Тој е обично прасе
Италија
0

Просинечки за Игуаин: Тој е обично прасе

August 11th, 2016 | by Dare Smilanov
Беше вистинска звезда овој преоден рок, неговиот трансфер од Наполи во Јувентус беше следен минута по минута. Меѓутоа, во...
Кој се 10те најплатени играчи во ПЛ сезонава?
Англија
0

Кој се 10те најплатени играчи во ПЛ сезонава?

August 11th, 2016 | by Dare Smilanov
Во продолжение ви даваме листа на најплатените фудбалери во Премиер лигата оваа сезона која се смета да е една од најдобрите...
Уште една хорор повреда на ОИ
Останато
0

Уште една хорор повреда на ОИ

August 11th, 2016 | by Dare Smilanov
Андраник Карапетијан, кревач на тегови доживеа страшна повреда при кревањето за златен медал на ОИ во Рио. 20 годишниот кревач...
Вест Хем доведе нов играч, Билиќ прави одличен напад
Трансфери
0

Вест Хем доведе нов играч, Билиќ прави одличен напад

August 11th, 2016 | by Dare Smilanov
После доведувањето неколку играчи во тимот, Билиќ доведува и засилување од Бока Јуниор, Џонатан Кајлери. Овој фудбалер...
Марадона: Меси нема да се предомисли
Вести
0

Марадона: Меси нема да се предомисли

August 11th, 2016 | by Dare Smilanov
Легендарниот фудбалер, Марадона изјави дека верува дека Меси нема да ја промени одлуката за повлекувањето од...
Ова се најдобрите 11 родени во 1989 година
Вести
0

Ова се најдобрите 11 родени во 1989 година

August 11th, 2016 | by Dare Smilanov
Еден доста познат англиски спортски портал, 90min.com направи интересен тим составен од играчи кои се родени во 1989 година. Во...