Конте потврди дека пристигнува неочекувано засилување во одбраната!
Вести
0

Конте потврди дека пристигнува неочекувано засилување во одбраната!

January 7th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Антонио Конте сака да ја засили дефанзивната линија, а Нејтан Аке од Бурнмут кој игра одлично е желбата на Конте. Aке е...
„Не спиев но ги одбив Кинезите“
Вести
0

„Не спиев но ги одбив Кинезите“

January 7th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Доби отказ од Милан, па оваа сезона го води Торино со кој има солидни резултати. Синиша Михајловиќ сака да направи успеси...
Хесе е спремен на се, само да побегне од Париз!
Вести
0

Хесе е спремен на се, само да побегне од Париз!

January 7th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Оваа сезона поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Хесе Родригез не доби прилика да се покаже во дресот на ПСЖ. Поради тоа...
Мунтари се враќа во Серија А?
Вести
0

Мунтари се враќа во Серија А?

January 7th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Сули Мунтари е пред враќање во Серија А, каде порано ги бранеше боите на Удинезе, Интер и Милан. Моментално е слободен...
Од Јувентус размислуваат да пазарат во Казакстан?
Вести
0

Од Јувентус размислуваат да пазарат во Казакстан?

January 7th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Голем број на играчи се поврзуваат со Јувентус овој Јануари. Немања Максимовиќ е последното име кое се поврзува со...
Клоп проговори за Грујиќ!
Англија
0

Клоп проговори за Грујиќ!

January 7th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Во недела Ливерпул на Енфилд игра против Плимут па многумина тој ден на теренот го очекуваа Марко Грујиќ. Сепак српскиот...
Антетокумпо: Да знаевте да го напишете правилно моето име ќе имав повеќе гласови!
Вести
0

Антетокумпо: Да знаевте да го напишете правилно моето име ќе имав повеќе гласови!

January 7th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Љубителите на кошарката сигурно знаете кој е Антетокумпо, но ретко од вас кој точно би го напишал неговото презиме. Токму...
Романец ќе потпише за Црвена Звезда и воедно ќе стане најплатениот играч во Србија на сите времиња!
Трансфери
0

Романец ќе потпише за Црвена Звезда и воедно ќе стане најплатениот играч во Србија на сите времиња!

January 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Романецот Констаник Будеску во наредните неколку денови ќе постигне договор со Црвена Звезда и ќе стане најплатениот...
Бешикташ се засилува во Ријека! Ова е вториот најголем трансфер во историјата на Ријека!
Трансфери
0

Бешикташ се засилува во Ријека! Ова е вториот најголем трансфер во историјата на Ријека!

January 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Матеј Митровиќ од Ријека премина во Бешикташ, а хрватскиот клуб заработи одлични пари од овој играч. После Андреј...
Дали оваа информација ги руши надежите на Арсенал за титула во ПЛ?
Англија
0

Дали оваа информација ги руши надежите на Арсенал за титула во ПЛ?

January 6th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Нов удар за Арсен Венгер, опоравувањето на Санти Казорла не оди според планираното. „Во овој момент опоравување не оди...