Денот кога „гореше“ Маракана!
Вести
0

Денот кога „гореше“ Маракана!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share На денешен ден во 1991 година, Звезда на „Маракана“ го дочека тимот на Баерн во реванш натпреварот од ½-финалето во Купот на...
Лина повторно паѓа на ВТА листата!
Тенис
0

Лина повторно паѓа на ВТА листата!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа падна за 2 позиции и сега се наоѓа на 202-то место на ВТА листата. Лина не доби...
Иако не игра, бремената Вилијамс повторно е прва на ВТА листата!
Тенис
0

Иако не игра, бремената Вилијамс повторно е прва на ВТА листата!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Серена Вилијамс повторно е прва на ВТА ранг-листата додека Кербер сега е втора со 85 бодови негатива. Вилијамс нема да се...
АТП листа – Новак ја намалува предноста на Мареј!
Тенис
0

АТП листа – Новак ја намалува предноста на Мареј!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Вториот тенисер Ѓоковиќ и оваа недела ја намали разликата во однос на Мареј и таа сега изнесува 3605 поени. Пред една недела...
„Меси, брате мој, се сеќаваш ли кој ти асистираше за првиот гол?“
Вести
0

„Меси, брате мој, се сеќаваш ли кој ти асистираше за првиот гол?“

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Меси беше одличен во „Ел Класико“ и тој и донесе победа на Барселона со 2 постигнати голови. Аргентинецот стигна до...
„Златна копачка“ – Може ли некој да го стигне Меси по чудото во Мадрид?
Вести
0

„Златна копачка“ – Може ли некој да го стигне Меси по чудото во Мадрид?

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Лионел Меси го маѓепса светот во „Ел Класико“, а најверојатно ја заврши трката за „Златната копачка“. Најдобриот...
Монако – Еден веќе се договори со Челси, уште двајца имаат довола да заминат!
Вести
0

Монако – Еден веќе се договори со Челси, уште двајца имаат довола да заминат!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во Монако ќе ја наплатат одличната сезона, но точно се знае кој има дозвола да замине. Монако ќе биде во центар на внимание...
Роналдо го пцуеше, а виновникот се расплаче!
Шпанија
0

Роналдо го пцуеше, а виновникот се расплаче!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во Реал беа шокирани од резултатот против Барселона, Роналдо се изнервира, а Зидан бара од играчите да бидат паметни....
Кралот на сите менаџери – Раиола  добива многу пари поради Донарума
Вести
0

Кралот на сите менаџери – Раиола добива многу пари поради Донарума

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Контроверзниот менаџер, Мино Раиола направи голем број на трансфери. Меѓу нив е најголемиот трансфер, поточно преминот на...
Понудата на Интер е на маса – Земи или остави за Конте и Симеоне!
Вести
0

Понудата на Интер е на маса – Земи или остави за Конте и Симеоне!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Интер во наредната сезона ќе влезе најверојатно со нов тренер. Пиоли најверојатно ќе добие отказ по уште една...