Шпанците успешни оваа ноќ – Барселона и Реал стигнаа до победи!
Вести
0

Шпанците успешни оваа ноќ – Барселона и Реал стигнаа до победи!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во првиот натпревар Реал Мадрид успеа да победи против Олимпијакос со 79:73. Натпреварот започна израмнето, а на...
Шпанија беше премоќна за Израел, Исланд подобар од Косово, нови три бодови за Хрватска и Австрија!
Вести
0

Шпанија беше премоќна за Израел, Исланд подобар од Косово, нови три бодови за Хрватска и Австрија!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share На натпреварот помеѓу Шпанија и Израел беа видени 4 голови, а резултатот не го изненади никого, туку заврши така како што...
Прекинат натпреварот Италија и Албанија поради нереди!
Вести
0

Прекинат натпреварот Италија и Албанија поради нереди!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Натпреварот во Палермо беше прекинат! Навивачите на Албанија употребија големо количество на пиротехнички материјали и...
Мајами Опен – Томљановиќ ја изненади Веснина!
Тенис
0

Мајами Опен – Томљановиќ ја изненади Веснина!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа неколку натпревари на Мајами Опен. Најголем шок беше поразот и елиминацијата на Веснина од страна на...
„Н`Голо Канте е најдобар играч во ПЛ“
Англија
0

„Н`Голо Канте е најдобар играч во ПЛ“

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Стоперот на Арсенал и Франција, Кошчелни одговараше на прашањата на новинарите пред натпреварот на Франција и Луксембург...
Мајами Опен – Раониќ без проблеми против Троицки!
Тенис
0

Мајами Опен – Раониќ без проблеми против Троицки!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Милош Раониќ се пласираше во 3-то коло по победата против Троицки од 2:0 во сетови. Раониќ беше голем фаворит во денешниот...
Победник на првиот ден на натпреварувањето – Крафт победи на Планица!
Останато
0

Победник на првиот ден на натпреварувањето – Крафт победи на Планица!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Крафт стигна до победа на првиот ден од натпреварувањето во ски скокови со вкупен резултат од 490.2 бодови, а на...
ЦСКА беше подобра од Уникс – Галатасрај беше поразен од Дарушафака
Вести
0

ЦСКА беше подобра од Уникс – Галатасрај беше поразен од Дарушафака

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа 2 натпревари во Евролигата. Во првиот натпревар тимот на ЦСКА успеа да победи со 85:74 на гостувањето кај...
Топ 5 НБА потези за 23.03.2017
Вести
0

Топ 5 НБА потези за 23.03.2017

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Минатата ноќ беа одиграни неколку натпревари, а тоа беше доволно за да се одвојат најдобрите 5...
Специјална награда за Раниери во Италија!
Вести
0

Специјална награда за Раниери во Италија!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот тренер на Лестер, Клаудио Раниери во понеделник ќе добие специјална награда на церемонијата за доделување на...