Ибра најверојатно заминува, Манчестер подготви 100 милиони, Мурињо најде замена во Серија А?
Вести
0

Ибра најверојатно заминува, Манчестер подготви 100 милиони, Мурињо најде замена во Серија А?

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Јунајтед, Мурињо тргна во потрага за нов напаѓач, затоа што пред неколку денови се повреди Ибра. На листата на...
Џо Џонсон повторно играч на одлука за Јута!(ВИДЕО)
Вести
0

Џо Џонсон повторно играч на одлука за Јута!(ВИДЕО)

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Јута по одличната завршницата на средбата стигна до важна победа против Клиперс со 105:98 и така израмни на 2:2. Јута во...
Клиперс беа повторно немоќни, Јута го израмни резултатот!
Вести
0

Клиперс беа повторно немоќни, Јута го израмни резултатот!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Јута го победија Клиперс на домашен терен со 105:98 и така израмнија на 2:2 во плеј-оф серијата. Јута во...
Одлична игра на Томас, Бостон израмни против Чикаго!
Вести
0

Одлична игра на Томас, Бостон израмни против Чикаго!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Бостон успеаа на гостувањето во Чикаго да победат со 104:95 и така да го израмнат резултатот во серијата. Двата тимови имаат...
Одлично забивање на Грин преку Вејд(ВИДЕО)
Вести
0

Одлично забивање на Грин преку Вејд(ВИДЕО)

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Бостон минатата ноќ го играше натпреварот против Чикаго во плеј-оф серијата. Играчот на Бостон, Џералд Грин имаше...
Плејмејкерот на Чикаго направи глупост – Рондо е казнет со 25.000 долари!
Вести
0

Плејмејкерот на Чикаго направи глупост – Рондо е казнет со 25.000 долари!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Плејмејкерот на Чикаго, Рондо беше казнет со 25.000 долари од страна на НБА лигата. Рондо поради повреда на палецот на...
Голема тепачка на навивачите на Арсенал и Манчестер Сити(ВИДЕО)
Англија
0

Голема тепачка на навивачите на Арсенал и Манчестер Сити(ВИДЕО)

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Арсенал во драматичен финиш во ½-финалето на ФА купот го победи Сити со 2:1, а по натпреварот дојде и до голема тепачка...
Вестбрук стигна до трипл-дабл во прво полувреме!
Вести
0

Вестбрук стигна до трипл-дабл во прво полувреме!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ниту феноменалниот натпревар на Вестбрук не му беше доволен на Оклахома за победа против Хјустон. Тој руши рекорди оваа...
Вестбрук не можеше сам, Хјустон на чекор од пласман понатаму!
Вести
0

Вестбрук не можеше сам, Хјустон на чекор од пласман понатаму!

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кошаркарите на Хјустон во неизвесен натпревар успеаа да ја победат Оклахома со 113:109 и да поведат со 3:1 во плеј-оф серијата....
„Во Мадрид не се навикнати на вакво судење!“
Шпанија
0

„Во Мадрид не се навикнати на вакво судење!“

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share И по ова „Ел Класико“ следуваше изјава на Пике за црвениот картон и судењето во Примера на натпреварите помеѓу Реал и...