Големото срце на Кристијано Роналдо(ВИДЕО)
Останато
0

Големото срце на Кристијано Роналдо(ВИДЕО)

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Најдобриот фудбалер во светот, Кристијано Роналдо голем број пати го покажа своето големо срце. Тој често е во...
Нова година, стари навики – Ноер има нова хит фотографија!
Останато
0

Нова година, стари навики – Ноер има нова хит фотографија!

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Баерн во првото коло од пролетниот дел во сезоната го победија Фрајбург со 2:1 и така останаа на првото...
АО: Плишкова преку Гаврилова стигна до ¼-финале!
Тенис
0

АО: Плишкова преку Гаврилова стигна до ¼-финале!

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес програмата во женскиот дел од АО ја заврши дуелот помеѓу Плишкова и Гаврилова. Во првиот сет беа видени дури 4...
АО: Вилијамс и Конта се пласираа во ¼-финале!
Тенис
0

АО: Вилијамс и Конта се пласираа во ¼-финале!

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мирјана Лучиќ Барони се пласираше во ¼-финале на АО. Оваа 35-годишна тенисерка во натпреварот против Џенифер Брејди стигна...
АО: Раониќ се пласираше во ¼-финале!
Тенис
0

АО: Раониќ се пласираше во ¼-финале!

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра уште еден натпревар на програмата на АО во кој Раониќ беше подобар од Агут. Во првиот сет беше видена...
АО: Гофан преку Тим стигна до ¼-финале!
Тенис
0

АО: Гофан преку Тим стигна до ¼-финале!

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Давид Гофан се пласираше во ¼-финалето на Австралијан Опен. Тој со 3:1 во сетови, односно 5:7, 7:6, 6:2 и 6:2 беше подобар од Доминик...
АО: Бајката наречена Истомин заврши!
Тенис
0

АО: Бајката наречена Истомин заврши!

January 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денис Истомин ја заврши својата бајка на Австралијан Опен. Тој денес во натпреварот од 1/8-финалето е поразен од Григор...
Рајан Мејсон е во стабилна состојба по страшниот дуел со Гери Кејхил!
Англија
0

Рајан Мејсон е во стабилна состојба по страшниот дуел со Гери Кејхил!

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хал Сити потврдија дека Рајан Мејсон имал операција по скршеницата на неговиот череп по дуелот со Гери Кејхил во првото...
Возбудлив натпревар во Словенија – Крка успеа да ја победи Цедевита
Вести
0

Возбудлив натпревар во Словенија – Крка успеа да ја победи Цедевита

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одиграа 3 натпревари во АБА лигата. На натпреварот помеѓу Крка и Цедевита беше видена голема борба. Тимот на Крка...
Аргентина ќе се бори за 17-то место!
Вести
0

Аргентина ќе се бори за 17-то место!

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот помеѓу Аргентина и Саудиска Арабија за пласман од 17 до 20 место. Од првата минута од...