„БОМБА“ во Манчестер  – Конте го донесува отпишаниот играч на Мурињо?!
Вести
0

„БОМБА“ во Манчестер – Конте го донесува отпишаниот играч на Мурињо?!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Ова би бил сензационален трансфер оваа зима. Тренерот на Челси, Антонио Конте во свои редови сака да донесе играч кој нема...
Роналдо ги разочара сите – Зарем ова е најдобриот играч во светот?
Вести
0

Роналдо ги разочара сите – Зарем ова е најдобриот играч во светот?

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Реал Мадрид доживеа неочекуван пораз во кралскиот куп од Селта. Во првиот натпревар Селта успеа да победи на гостувањето во...
АО: Заврши женскиот дел за денес – Вилијамс подобра од Сафарова
Тенис
0

АО: Заврши женскиот дел за денес – Вилијамс подобра од Сафарова

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Последниот натпревар кој се играше денес на АО беше помеѓу Сафарова и Серена Вилијамс. 2-та носителка на турнирот, а воедно и...
АО: Шок за Радванска – Гаврилова сигурно стигна до 3-то коло!
Тенис
0

АО: Шок за Радванска – Гаврилова сигурно стигна до 3-то коло!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес се одиграа уште 4 натпревари на АО во Мелбурн. Во еден од тие натпревари Башински успеа да ја победи Ковиниќ со 2:0 во...
Шампионот на Азија е исфрлен од натпреварувањето за наредната сезона
Вести
0

Шампионот на Азија е исфрлен од натпреварувањето за наредната сезона

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Корејскиот клуб Чонбук Моторк нема да биде во можност да ја брани титулата во ЛШ на Азија, бидејќи е суспендиран од тоа...
„Јас ја освоив Премиер лигата, а Џерард не успеа!“
Вести
0

„Јас ја освоив Премиер лигата, а Џерард не успеа!“

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Само тие загрижени навивачи на Јунајтед се сеќаваат на Александер Битнер кој помина 2 сезони во Манчестер. Не играше многу,...
„Судиите не се на наша страна“
Германија
0

„Судиите не се на наша страна“

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Младиот напаѓач на Борусија Дортмунд, Осман Дембеле смета дека судиите се престроги кон неговиот тим, за што зборува и бројот...
Збогување со Јувентус – Алегри има клуб во Премиер лига?
Вести
0

Збогување со Јувентус – Алегри има клуб во Премиер лига?

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Призна дека учи англиски, но не и дека ќе замине. Договорот со Јувентус зависи од ЛШ. Во клубот велат дека не го менуваат...
Проблемите на Јуве со новиот грб продолжуваат!
Вести
0

Проблемите на Јуве со новиот грб продолжуваат!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Јуве ги зголеми своите акции, но не на начин на кој им се допаѓа на навивачите. Јувентус одлучи да го повлече својот нов грб...
Официјално: Сити донесе ново засилување!
Вести
0

Официјално: Сити донесе ново засилување!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Манчестер Сити денес официјално го претстави Габриел Жесус. Тој 19-годишен напаѓач минатото лето договори трансфер од...