„Јувентус никогаш не прима вакви голови“
Италија
0

„Јувентус никогаш не прима вакви голови“

April 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share По ремито со Аталанта, тренерот на Јувенус, Алегри вели дека Јувентус никогаш не примал такви голови. Јувентус губеше со...
Само 4 стопери заработуваат во Англија повеќе од Ловрен!
Англија
0

Само 4 стопери заработуваат во Англија повеќе од Ловрен!

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хрватскиот фудбалер Дејан Ловрен денес го продолжи договорот со Ливерпул до 2021 година. Овој фудбалер ќе заработува по...
Нов проблем за Мурињо, 8 фудбалери надвор од тимот пред Свонси, ќе мора и тој да облече копачки!
Англија
0

Нов проблем за Мурињо, 8 фудбалери надвор од тимот пред Свонси, ќе мора и тој да облече копачки!

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Неверојатно е тоа што му се случува на Мурињо пред крајот на сезоната. Пред Јунајтед се важни натпревари на крајот на...
Мончи го договори првото засилување – Дали е ова доказ дека Рома повторно ќе биде моќна?
Вести
0

Мончи го договори првото засилување – Дали е ова доказ дека Рома повторно ќе биде моќна?

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Рома започнува нова ера. Рома се договори со Атланта за Френк Кеси за 30 милиони евра. Според медиумите, двата клубови се...
Мириса на трофеј – Ѓорческа „гази“ се пред себе во Тунис!
Тенис
0

Мириса на трофеј – Ѓорческа „гази“ се пред себе во Тунис!

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа оваа недела настапува во Тунис. Таа во конкуренција на двојки беше елиминирана...
БОМБА – Јунајтед најде замена за Де Геа?
Вести
0

БОМБА – Јунајтед најде замена за Де Геа?

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Јан Облак е на мета на два англиски гиганти. Медиумите објавија дека Јан Облак заминал во Англија да има состанок со...
Шокантна изјава од Алонсо за фановите на Ф1!
Мотоспорт
0

Шокантна изјава од Алонсо за фановите на Ф1!

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Мекларен најави крај на кариерата. Алонсо освои 16 трофеи и сега за медиумите откри дека е време да се повлече....
„Ни беа понудени 55 милиони евра за Кулибали!“
Вести
0

„Ни беа понудени 55 милиони евра за Кулибали!“

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Де Лаурентис изјави дека добиле понуда за Кулибали. Сенегалецот има одлични игри за Наполи, а еден од клубовите кои го...
„Сакав да го одбијам Ракитиќ“
Шпанија
0

„Сакав да го одбијам Ракитиќ“

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хавиер Маскерано конечно постигна гол за Барселона. Иако веќе 7 години настапува за овој тим, Маскерано во средата конечно...
Случајот и понатаму не е решен – Осомничениот за напад во Дортмунд го кажаа своето!
Германија
0

Случајот и понатаму не е решен – Осомничениот за напад во Дортмунд го кажаа своето!

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share За бомбашкиот напад на автобусот со играчите на Дортмунд е уапсен германски-руски државјанин. Сергеј, според медиумите,...