АО: Плишкова и Возњацки сигурни – Крај за Осака во Мелбурн!
Тенис
0

АО: Плишкова и Возњацки сигурни – Крај за Осака во Мелбурн!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
2-то коло на Австралијан Опен донесе многу возбудувања на тениските терени. Каролина Плишкова беше сигурна против Ана...
АО: Гаске и Раониќ без проблеми се пласираа во 3-то коло!
Тенис
0

АО: Гаске и Раониќ без проблеми се пласираа во 3-то коло!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Натпреватите од програмата во АО немаа некои поголеми изненадувања, освен елиминацијата на Новак Ѓоковиќ. Ноќта ја отвори...
AO: Шок во Мелбурн – Крај за Новак Ѓоковиќ!
Тенис
0

AO: Шок во Мелбурн – Крај за Новак Ѓоковиќ!

January 19th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е поразен во 2-то коло на Австралијан Опен. Вториот играч во светот е шокантно поразен од Денис...
Браво има „рок на траење“ – Сити подготвува понуда за но чувар на мрежата!
Вести
0

Браво има „рок на траење“ – Сити подготвува понуда за но чувар на мрежата!

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Според медиумите, Сити ќе донесе ново решение на голманската позиција. Клаудио Браво не ги оправда очекувањата, иако дојде по...
Готово е – Депај се сели во Франција!
Вести
0

Готово е – Депај се сели во Франција!

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Според медиумите во Европа, фудбалерот на Манчестер Јунајтед доби дозвола да замине од Манчестер. Претходно се појави...
Порака за збогум до Паје – Е*и се!
Вести
0

Порака за збогум до Паје – Е*и се!

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Димитри Паје стана најомразената личност во Вест Хем во последните неколку денови. Тој неодамна одби да игра за тимот од...
Хрватска го декласираше Чиле – Катар немоќен против Шведска
Вести
0

Хрватска го декласираше Чиле – Катар немоќен против Шведска

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Денес на програмата на СП во Франција се одиграа 3 натпревари од 20:45. Еден од натпреварите се играше помеѓу Хрватска и Чиле....
Роџер Федерер – Не би воведувал тај-брејк во 5-от сет
Тенис
0

Роџер Федерер – Не би воведувал тај-брејк во 5-от сет

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Рекордерот по број на Грен Слем титули и недели поминати на првото место на АТП листата, Роџер Федерер беше задоволен по...
Десет нови правила кои ќе го сменат фудбалот: Нема повеќе пенали, офсајди и жолти картони!
Вести
0

Десет нови правила кои ќе го сменат фудбалот: Нема повеќе пенали, офсајди и жолти картони!

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Техничкиот директор на Светската фудбалска федерација, Марко ван Бастен изјави дека би требало да се ограничи бројот на...
„Ќе биде тешко да се замени Калиниќ“
Вести
0

„Ќе биде тешко да се замени Калиниќ“

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Директорот на Фиорентина, Џанкарло Антогони изјави дека нема да биде лесно да се замени Никола Калиниќ. Тој е блиску да го...