Шарапова им пречи на многумина – Сите тенисерки се против Марија!
Тенис
0

Шарапова им пречи на многумина – Сите тенисерки се против Марија!

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Русинката Марија Шарапова се врати по суспензијата и заигра на ВТА турнирот во Штутгарт. Шарапова поради допинг беше...
Лучијано Моџи се врати на фудбалот, а доби работа во Албанија!
Вести
0

Лучијано Моџи се врати на фудбалот, а доби работа во Албанија!

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Најконтроверзниот фудбалски работник Моџи по многу време се врати во фудбалот. Порнаешниот генерален директор на...
Одличен потег на кошаркарот на Мемфис, Картер повторно лета(ВИДЕО)
Вести
0

Одличен потег на кошаркарот на Мемфис, Картер повторно лета(ВИДЕО)

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Винс Картер уште еднаш потврди дека не е стар. 40-годишниот кошаркар на Мемфис вчера имаше одлично забивање во дуелот со...
„Времето на Кличко помина!“
Останато
0

„Времето на Кличко помина!“

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ентони Џошуа пред натпреварот со Кличко изјави дека времето на Кличко поминало. „Тој е премногу стар, тој е чичко. Времето...
„Би можел да ги тренирам Милан и Интер“
Вести
0

„Би можел да ги тренирам Милан и Интер“

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Челси, Конте призна дека би сакал да се врати во Италија. Тој често во минатото беше поврзуван со тимовите од...
Голем хендикеп за Чикаго, Рондо нема да игра на 6-от натпревар!
Вести
0

Голем хендикеп за Чикаго, Рондо нема да игра на 6-от натпревар!

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Чикаго соопшти дека Рондо ќе го пропушти и 6-от дуел во ¼-финалната серија на Истокот против Бостон. Рондо...
„Тимските наредби се потребни во борба за титулата“
Мотоспорт
0

„Тимските наредби се потребни во борба за титулата“

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Мерцедес и троен шампион во Ф1, Хамилтон е свесен дека тимските наредби оваа сезона би можеле да бидат...
Ветеранот Паркер го реши натпреварот(ВИДЕО)
Вести
0

Ветеранот Паркер го реши натпреварот(ВИДЕО)

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сан Антонио го победи Мемфис со 103:96 на гости и се пласираше во наредно коло. Ветеранот Паркер одигра одличен натпревар и...
„Дукати е се поблиску, се подобар!“
Мотоспорт
0

„Дукати е се поблиску, се подобар!“

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Возачот на Дукати, Лоренцо не беше задоволен со 9-то место, туку и со својот мотор на трката во Америка. Можеби тоа звучи...
Аспар и Дукати ја продолжуваат соработката!
Мотоспорт
0

Аспар и Дукати ја продолжуваат соработката!

April 28th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Според медиумите, Аспар и Дукати се блиску до договор за продолжување на соработката до 2018-та година, па и понатаму. Ова го...