Милан нема време за чекање – Најдена е замена за Луиз Адријано!
Вести
0

Милан нема време за чекање – Најдена е замена за Луиз Адријано!

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Бразилскиот фудбалер Луиз Адријано вчера го напушти тимот на Милан и својата кариера ја продолжи во Спартак Москва. Адријано...
Диего Коста не можеше да дознае подобри вести
Англија
0

Диего Коста не можеше да дознае подобри вести

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Шпанскиот фудбалер Диего Коста вчера се врати на тренинзите со тимот на Челси по караницата со Конте. Кoста минатата недела...
Управата не треба да се грижи – Роналдо одбра напаѓач за Реал
Вести
0

Управата не треба да се грижи – Роналдо одбра напаѓач за Реал

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Реал Мадрид ќе се обиде да донесе едно квалитетно име за летнито преоден рок. Реал во лето ќе има право на трансфери и тие ќе...
Енди Мареј – Мислам дека повредата на зглобот не е сериозна
Тенис
0

Енди Мареј – Мислам дека повредата на зглобот не е сериозна

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Новинарите на конференцијата ги интересираше во каква состојба е неговиот зглоб затоа што после победата тој кажа дека не...
Сантос има играч од 50 милиони!
Вести
0

Сантос има играч од 50 милиони!

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Можеби и не вреди толку, но доколку некој сака да го донесе ќе мора да плати толку. Лил се распрашуваше за Витор Буена, а понуди...
Има и такви што од Кина доаѓаат во Европа
Вести
0

Има и такви што од Кина доаѓаат во Европа

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
24-годишниот Оскар Ромеро е нов играч на Депортиво Алавес. Ромеро ја започна кариерата во Керо Портена, а Алавес доаѓа од...
Легендата се врати во Барселона!
Вести
0

Легендата се врати во Барселона!

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Легендарниот Бразилец се врати во клубот за кој играше 5 сезони. Големиот Ривалдо повторно потпиша за Барселона. Светскиот...
Надежта последна умира: Играчот на Чапекоенсе почна да оди!
Вести
0

Надежта последна умира: Играчот на Чапекоенсе почна да оди!

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Кога на Нето му се поправи ситуацијата, му ја кажаа вистината, а тој беше емотивно скршен. Болните денови се очигледно зад...
Адвокат останува без тренерска лиценца!
Вести
0

Адвокат останува без тренерска лиценца!

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Поранешниот тренер на Србија може да остане без тренерска лиценца. Според правилата на ФС на Холандија, Дик Адвокат би можел...
Венус Вилијамс – Искрената љубов ме држи на теренот!
Тенис
0

Венус Вилијамс – Искрената љубов ме држи на теренот!

January 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
13-ти пат во кариерата, Венус Вилијамс успеа да стигне до 3-та рунда на Австралијан Опен. Таа ја победи 26-годишната Фогеле со 6:3 и...