Евробаскет: Словенија е новиот европски шампион !
Кошарка
0

Евробаскет: Словенија е новиот европски шампион !

September 17th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Словенија го освои првиот европски медал, во нивната понова историја и тоа каков, во финалето за златото ја...
Без победник во Лондонското дерби: „Топчиите“ ги заслужија трите, но извлекоа само еден бод
Англија
0

Без победник во Лондонското дерби: „Топчиите“ ги заслужија трите, но извлекоа само еден бод

September 17th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     За прв пат во последните шест години, Арсенал успеа да го сопре Челзи, на гостински терен и да извлече поволен...
Дибала со Хет-Трик го потопи тимот на Сасуоло (ВИДЕО)
Вести
0

Дибала со Хет-Трик го потопи тимот на Сасуоло (ВИДЕО)

September 17th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Паоло Дибала го постигна својот втор хет-трик сезонава, во денешната победа на Јувентус над Сасуоло од 3-1....
Металург со пораз од Монпеље ја започна новата Европска сезона
Ракомет
0

Металург со пораз од Монпеље ја започна новата Европска сезона

September 16th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Висок пораз од Монпеље нагости со 32:22,доживеа Металург, на почетокот од новата европска, кампања. Иако Монпеље беше...
Нешто се подготвува: Левандовски сака во Реал ?
Вести
0

Нешто се подготвува: Левандовски сака во Реал ?

September 16th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Роберт Левандовски е одлучен во намерата да стане фудбалер на Реал Мадрид, во блиска иднина, тврди шпанскиот...
Евробаскет: Маестралниот Богдан ја однесе Србија во големото финале
Кошарка
0

Евробаскет: Маестралниот Богдан ја однесе Србија во големото финале

September 16th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Српската кошаркарска репрезентација синоќа одигра уште еден одличен натпревар на овогодинешнот Евробаскет и се...
Типични Германци: Навивачите на Келн со нацистички поздрави…
Вести
0

Типични Германци: Навивачите на Келн со нацистички поздрави…

September 15th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Почетокот на натперварот од Европа Лигата, помеѓу Арсенал и Келн, беше одложен, поради несовесното и непримерно...
Три работи кој што Арсенал треба да ги направи за да избегне понижување на „Стемфорд Бриџ“
Англија
0

Три работи кој што Арсенал треба да ги направи за да избегне понижување на „Стемфорд Бриџ“

September 15th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Сезоната за Арсенал, не започна најдобро, загубија два натпревари едно по друго, но минатиот викенд по победата...
Поранешниот играч на Интер открива: „Тој често доаѓаше пијан на тренинзи“
Вести
0

Поранешниот играч на Интер открива: „Тој често доаѓаше пијан на тренинзи“

September 15th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Поранешен фудбалер на Интер, откри дека Маикон, често бил пијан во понеделничките тренинзи, па затоа тогашниот...
Верати: ПСЖ може да ја освои Лигата на Шампионите
Вести
0

Верати: ПСЖ може да ја освои Лигата на Шампионите

September 14th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Марко Верати верува дека тимот на ПСЖ, има се што му е потребно за да ја освои Лигата на Шампионите оваа сезона....