Меси сака тројца да ја напуштат Барселона!
Вести
0

Меси сака тројца да ја напуштат Барселона!

February 20th, 2017 | by pance
Share Лео Меси е фудбалер кој, по мислење на многу стручнаци, е над клубот, што никако не е добро за Барса. Се сложувате ли со тоа...
Кога Баерн нешто ќе реши и тоа го остварува – Дали сега ќе успее да „украде“ напаѓач од Премиерлигата?
Вести
0

Кога Баерн нешто ќе реши и тоа го остварува – Дали сега ќе успее да „украде“ напаѓач од Премиерлигата?

February 20th, 2017 | by pance
Share Екипата од Минхен наводно е спремна да понуди за одличниот францускиот напаѓач, чие име е во тефтерите на речиси сите...
Англиските медиуми пренесуваат, Мурињо подготви понуда за фудбалер на Арсенал!
Вести
0

Англиските медиуми пренесуваат, Мурињо подготви понуда за фудбалер на Арсенал!

February 20th, 2017 | by pance
Share Како што пренесува британскиот весник “Сандеј Мирор“, Манчестер Јунајтед ви наредното лето ќе проба да го ангажира...
„Јас сум среќен човек и фудбалер“
Италија
0

„Јас сум среќен човек и фудбалер“

February 20th, 2017 | by pance
Share Фудбалерот на римската Волчица Алесандро Флоренци порача дека е многу среќен човек после што во болницата го посетија...
„Со подруг пристап немаше да победуваме“
Англија
0

„Со подруг пристап немаше да победуваме“

February 20th, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на Манчестер Јунајтед славеа победа во рамките на англискиот ФА Куп на гостински терен против Блекбурн со 2:1....
Дали Меси правилно го изведе пеналот?
Шпанија
0

Дали Меси правилно го изведе пеналот?

February 19th, 2017 | by pance
Share Барселона вечерва потешко од очекувањата славеше против Леганес со 2:1, а голот на одлука е постигнат во 89 минута од пенал....
Кимпембе спречи победа на ПСЖ (Видео)
Франција
0

Кимпембе спречи победа на ПСЖ (Видео)

February 19th, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на ПСЖ не го искористија киксот на Монако, и останаа на -3 од лидерот, тие вечерва одиграа само 0:0 со Тулуз....
Големо дерби во четвртфиналето на ФА Куп
Англија
0

Големо дерби во четвртфиналето на ФА Куп

February 19th, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на Манчестер Јунајтед со победата против Блекбурн изборија денеска пласман во четвртфиналето на ФА Куп каде...
ПСЖ не го искористи кискот на Монако, само бод против Тулуз на домашен терен
Франција
0

ПСЖ не го искористи кискот на Монако, само бод против Тулуз на домашен терен

February 19th, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на ПСЖ и Тулуз ги победија бодовите на денешниот меч од 26 коло од француската Лига 1 одигрувајќи без голови....
Барса со тешки маки славеше против Леганес со гол од пенал во 89 минута
Шпанија
0

Барса со тешки маки славеше против Леганес со гол од пенал во 89 минута

February 19th, 2017 | by pance
Share После дебаклот во дуелот со ПСЖ, Барселона вечерва со тешки маки дојде до победа над Леганес со резултат 2:1. Барса поведе...