Незапирливиот Џеко собори уште еден рекорд
Италија
0

Незапирливиот Џеко собори уште еден рекорд

February 19th, 2017 | by pance
Share Џеко во 10 минута ефектно го матираше Харт со што дојде до својот 19 гол во оваа сезона во Серија А, а вкупно веќе 29 во сите...
Рома продолжува да победа, овој пат жртва беше Торино (Видео)
Италија
0

Рома продолжува да победа, овој пат жртва беше Торино (Видео)

February 19th, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на Рома го совладаа на домашен терен Торино со 4:1 во рамките на 25 коло од италијанската Серија А. Волчицата...
Кој друг ако не тој: Ибрахимовиќ донесе пласман на Јунајтед во четвртфиналето на ФА куп (Видео)
Англија
0

Кој друг ако не тој: Ибрахимовиќ донесе пласман на Јунајтед во четвртфиналето на ФА куп (Видео)

February 19th, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се пласираа во четвртфиналето на англискиот ФА Куп после денешната победа против...
Ова е понуда на Реал за Дибала и навистина е непристојна!
Вести
0

Ова е понуда на Реал за Дибала и навистина е непристојна!

February 19th, 2017 | by pance
Share Аргентинецот ќе го продолжи договорот, но шпанскиот гигант и понатака на вратите на Јувентус. Понудата на Реал ќе биде...
Анчелоти нареди засилување од Италија!
Вести
0

Анчелоти нареди засилување од Италија!

February 19th, 2017 | by pance
Share „Билд“ пишува дека тренерот на Баерн го сака во својот тим еден од најдобрите голгетери во Серија А во тековната сезона....
Давор Шукер: Во УЕФА сме свесни дека ФФМ е наш квалитетен и значаен партнер
Вести
0

Давор Шукер: Во УЕФА сме свесни дека ФФМ е наш квалитетен и значаен партнер

February 19th, 2017 | by pance
Share Пред почетокот на работниот дел од Редовното изборно собрание на Фудбалската федерација на Македонија, свое обраќање до...
Ѓорѓиоски: ФФМ им пружа рака за соработка на сите кои посакуваат развој на нашиот фудбал
Македонија
0

Ѓорѓиоски: ФФМ им пружа рака за соработка на сите кои посакуваат развој на нашиот фудбал

February 19th, 2017 | by pance
Share Во изминатиот период како никогаш во историјата на македонскиот фудбал вложувавме и труд и финансии во изградба на...
Илчо Ѓорѓиоски доби доверба за претседател на Собранието на ФФМ
Македонија
0

Илчо Ѓорѓиоски доби доверба за претседател на Собранието на ФФМ

February 19th, 2017 | by pance
Share Илчо Ѓорѓиоски едногласно е реизбран за претседател на Фудбалската федерација на Македонија со четиригодишен мандат до...
Зидан и Пеп сакаат дефанзивец на Интер!
Вести
0

Зидан и Пеп сакаат дефанзивец на Интер!

February 19th, 2017 | by pance
Share Како што пренесува Калчомеркато, Реал Мадрид и Манчестер Сити ги делат интересот за стоперот на Нероаѕурите. Стигна...
Клоп не се откажува од својот омилен ученик!
Вести
0

Клоп не се откажува од својот омилен ученик!

February 19th, 2017 | by pance
Share Како што пренесува „Ливерпул Ехо“, фудбалерот на Борусија Дортмунд повторно може да соработува со Јирген Клоп. Во летото...