Голем пех за Евертон и Ирска, Тејлор со страшен старт ја скрши ногата на Колман!
Вести
0

Голем пех за Евертон и Ирска, Тејлор со страшен старт ја скрши ногата на Колман!

March 24th, 2017 | by pance
Share Во натпреварот меѓу република Ирска и Велс, кој е завршен без победник, голем пех му се случи на фудбалерот на Евертон...
Македонија ја запиша првата победа, Несто-гол два пати стрелаше, деби гол за Николов
Светско првенство
0

Македонија ја запиша првата победа, Несто-гол два пати стрелаше, деби гол за Николов

March 24th, 2017 | by pance
Share Нашата најдобра репрезентација ја запиша првата победа во квалификациите за СП во 2018 година во Русија со победата против...
Првиот подарок од Кинезите, Милан конечно го улови посакуваниот стопер!
Вести
0

Првиот подарок од Кинезите, Милан конечно го улови посакуваниот стопер!

March 24th, 2017 | by pance
Share Висината на трансферот е 18 милиони евра. Милан го договори првото засилување за наредната сезона, јавуваат италијанските...
Смолинг се повреди, Саутгејт повика дебитант
Светско првенство
0

Смолинг се повреди, Саутгејт повика дебитант

March 24th, 2017 | by pance
Share Стоперот на Мидлзборо ќе биде во конкуренција за квалификациониот дуел против Литванија, пренесуваат островските...
Сигурен триумф на Македонија У-21 против Црна Гора
Вести
0

Сигурен триумф на Македонија У-21 против Црна Гора

March 24th, 2017 | by pance
Share Новата генерација фудбалери на Македонија до 21 година ја победи Црна Гора со 2:0 на контролен натпревар одигран на тренинг...
Кога заминува Лучо, заминува и тој – Три гиганти во трка за офанзивецот на Барса!
Вести
0

Кога заминува Лучо, заминува и тој – Три гиганти во трка за офанзивецот на Барса!

March 24th, 2017 | by pance
Share Бразилецот судејќи по се ќе ја напушти Барселона во наредното лето. Играчот за врска на Барселона Рафиња може да се најде...
Фото на денот: Буфон и неговите ученици
Вести
0

Фото на денот: Буфон и неговите ученици

March 24th, 2017 | by pance
Share Легендарниот италијански голман Џанлуџи Буфон вечерва го игра 1000 натпревар во кариерата. Во квалификациониот меч...
Јувентус прифати да го продаде Дибала, ова се условите!
Вести
0

Јувентус прифати да го продаде Дибала, ова се условите!

March 24th, 2017 | by pance
Share Се чини дека добро ќе поминат со оваа зделка, не знаеме што вие мислите… Барселона се одлучи за Дибала, дури се зборува...
Мурињо лично долета во Загреб да купи еден, а можеби и двајца Хрвати!
Вести
0

Мурињо лично долета во Загреб да купи еден, а можеби и двајца Хрвати!

March 24th, 2017 | by pance
Share Ексклузивни вести од хрватските медиуми. Менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо долета денеска во Загреб со цел...
Претседателот на Барселона фатен на ручек со потенцијалниот нов тренер?!
Вести
0

Претседателот на Барселона фатен на ручек со потенцијалниот нов тренер?!

March 24th, 2017 | by pance
Share Каталонските медиуми шпекулираат, но тоа е се и понатака во доменот на шпекулациите. Како што пренесе добро информираниот...