Италијанските медиуми тврдат дека Витсел преминува во Италија
Вести
0

Италијанските медиуми тврдат дека Витсел преминува во Италија

July 9th, 2016 | by pance
Share Италијанските медиуми пренесоа денеска дека Аксел Витсел својата кариера ќе ја продолжи во Серија А. Како што пишуваат...
Изгледа необично: На дресот на Барса нов спонзор?
Вести
0

Изгледа необично: На дресот на Барса нов спонзор?

July 8th, 2016 | by pance
Share Барселона од наредната сезона може да има нов спонзор на дресот. Каталонците моментално немаат никаков натпис на...
Ги разочара Челси и Милан: Грациано Пеле нов фудбалер на Шандонг
Вести
0

Ги разочара Челси и Милан: Грациано Пеле нов фудбалер на Шандонг

July 8th, 2016 | by pance
Share Фантастичниот италијански напаѓач Грациано Пеле го соопшти името на новиот клуб. Милиони навивачи на Челси, Милан и на...
Робсон – Кану прави неочекуван потег?
Uncategorized
0

Робсон – Кану прави неочекуван потег?

July 8th, 2016 | by pance
Share Одличниот напаѓач на репрезентацијата на Велс Хал Робсон – Кану моментално бира клуб во кој ќе ја продолжи кариерата....
Официјално: Рома доведе ново засилување
Трансфери
0

Официјално: Рома доведе ново засилување

July 8th, 2016 | by pance
Share Дефанзивецот  Марио Руи (25) е ново засилување на Рома за наредната сезона, потврдено е на клупската страница....
Напаѓачот Дејан Цветаноски ја засили Победа
Македонија
0

Напаѓачот Дејан Цветаноски ја засили Победа

July 8th, 2016 | by pance
Share На денешниот претпладневен тренинг на фудбалерите на Победа се приклучи и најновото засилување напаѓачот Дејан...
Баерн неприкосновен!
Европско првенство
0

Баерн неприкосновен!

July 8th, 2016 | by pance
Share Фудбалскиот клуб Баерн од Минхен ќе остане после Европското првенство во Франција клуб со најмногу играчи кои го освоија...
Англија повторно доведува Италијанец за селектор?
Вести
0

Англија повторно доведува Италијанец за селектор?

July 8th, 2016 | by pance
Share Иако проектот со Капело во минатата деценија не успеа, ФА повторно гледа кон Апенините. Според сознанијата на...
Марсело Биелса го оправда прекарот, даде оставка после два дена!
Uncategorized
0

Марсело Биелса го оправда прекарот, даде оставка после два дена!

July 8th, 2016 | by pance
Share Драматично, како подруго кога е „лудак“ во прашање. Траеше на клупата на Римјаните дури 48 часови. Марсело Биелска требаше...
„Каков црн дочек, одам да се оженам“
Европско првенство
0

„Каков црн дочек, одам да се оженам“

July 8th, 2016 | by pance
Share Велс од страна на Португалија е исфрлена од ЕВРО во Франција, а нивниот сонародник Џо Ледли даде неколку интересни изјави....