Барселона со недели е во потрага за напаѓач, но што ќе биде со одбраната?!
Вести
0

Барселона со недели е во потрага за напаѓач, но што ќе биде со одбраната?!

August 7th, 2016 | by pance
Share Барселона веќе со недели е во потрага на напаѓач, некој кој ќе влегува малку да ги одмори Лионел Меси, Луис Суарез и Нејмар....
Навивачите не задоволни: Тој вреди 90 милиони евра?!
Вести
0

Навивачите не задоволни: Тој вреди 90 милиони евра?!

August 7th, 2016 | by pance
Share Јувентус со 3:2 го надигра Вест Хем во пријателски дуел. Головите за Јувентус ги постигнаа Дибала, Манџукиќ и Заза, а за...
Кинезите порачаа: Навивачи бидете мирни, го враќаме Милан каде што и припаѓа
Вести
0

Кинезите порачаа: Навивачи бидете мирни, го враќаме Милан каде што и припаѓа

August 7th, 2016 | by pance
Share Новите сопственици на Милан соопштија дека го купија тој италијански клуб со цел да го вратат на врвот на италијанскиот...
Галатасарај брка Ѓаволи: Отпишаните од Манчестер на мета на Турците
Вести
0

Галатасарај брка Ѓаволи: Отпишаните од Манчестер на мета на Турците

August 7th, 2016 | by pance
Share Бастијан Швајнштајгер и Антонио Валенсија се желби на истанбулскиот гигант. Катастрофалната сезона ги запали црвените...
„Не знам дали Ибрахимовиќ ќе биде засилување за Јунајтед“
Вести
0

„Не знам дали Ибрахимовиќ ќе биде засилување за Јунајтед“

August 7th, 2016 | by pance
Share Златан Ибрахимовиќ во оваа година веројатно е најголемо засилување во Премиер лигата, но сепак тоа не го гледаат баш сите...
Суарез на Инстаграм ја славеше победата на Ливерпул против Барса?
Вести
0

Суарез на Инстаграм ја славеше победата на Ливерпул против Барса?

August 7th, 2016 | by pance
Share Фудбалерите на Ливерпул вчера славеа против Барселона на Вембли во рамките на пријателски меч со резултат 4:0. Еден од...
После што ја декласираа Барселона: Клоп создаде моќна машина со многу силна клупа
Вести
0

После што ја декласираа Барселона: Клоп создаде моќна машина со многу силна клупа

August 7th, 2016 | by pance
Share Ливерпул вчера со дури 4:0 ја понижи Барселона на „Вембли“. Навивачите се воодушевени, и очекуваат конечен исчекор во...
Мурињо ја пофали Премиер лигата но ја „боцна“ и Барселона
Вести
0

Мурињо ја пофали Премиер лигата но ја „боцна“ и Барселона

August 7th, 2016 | by pance
Share Жозе Мурињо ја пофали Премиер лигата на Англија во повеќе наврати, но сега баш го изнесе фактот кој оваа лига ја прави...
„Четири работи  треба да  има играчот кој го доведувам“
Вести
0

„Четири работи  треба да  има играчот кој го доведувам“

August 6th, 2016 | by pance
Share Менаџерот на Арсенал Арсен Венгер даде интересна изјава околу евентуалното напаѓачко засилување. Многу играчи се...
На шест дена од почетокот на првенството: Арсенал во големи проблеми
Англија
0

На шест дена од почетокот на првенството: Арсенал во големи проблеми

August 6th, 2016 | by pance
Share Арсенал и во оваа сезона ќе влезе со една цел, а тоа е да стана шампион на Премиер лигата после долги 12 години. Топџиите во...