Навивач собира милијарда евра да го купи Арсенал
Англија
0

Навивач собира милијарда евра да го купи Арсенал

March 23rd, 2017 | by pance
Share Еден навивач на Арсенал дојде до една идеја да поткрене crowdfunding кампања со цел да собере пари да го откупи клубот и да стане...
Алекс Симовски: Настапувам за државата на мојата фамилија, за мене тоа е непроценливо
Вести
0

Алекс Симовски: Настапувам за државата на мојата фамилија, за мене тоа е непроценливо

March 23rd, 2017 | by pance
Share Фудбалерот на шведски Акрополис Алекс Симовски против Црна Гора за прв пат ќе биде во комбинација за настап во дресот на...
Брутална дефиниција за модерниот фудбал од страна на Мурињо!
Вести
0

Брутална дефиниција за модерниот фудбал од страна на Мурињо!

March 23rd, 2017 | by pance
Share Португалскиот стратег е разочаран од денешното однесување на младите фудбалери, на кои очигледно има многу што да им...
Знаете дека еден играч создаде повеќе шанси од Меси, Озил и Ди Марија?
Вести
0

Знаете дека еден играч создаде повеќе шанси од Меси, Озил и Ди Марија?

March 23rd, 2017 | by pance
Share Податок кој сигурно никој не би рекол дека е можен. Фудбалерот на Евертон Рос Баркли во оваа сезона создаде најмногу шанси...
Перез најавува нов галактико! Замислете го овој тандем во напад!
Вести
0

Перез најавува нов галактико! Замислете го овој тандем во напад!

March 23rd, 2017 | by pance
Share Флорентино Перез сеуште е спремен за „нов галактикос“. Првиот човек на Реал Мадрид гостувајќи во една радио емисија во...
Ангеловски и Пандев: Одиме на победа против Лихтенштајн
Светско првенство
0

Ангеловски и Пандев: Одиме на победа против Лихтенштајн

March 23rd, 2017 | by pance
Share Македонската А репрезентација денеска пристигна во Вадуц, каде в петок игра против Лихтенштајн во пресметка од...
Упис за тренерски курсеви за добивање на УЕФА Б, УЕФА А и Национална Ц лиценца
Вести
0

Упис за тренерски курсеви за добивање на УЕФА Б, УЕФА А и Национална Ц лиценца

March 23rd, 2017 | by pance
Share Центарот за Едукација на Фудбалската Федерација на Македонија објавува упис за добивање на тренерски дипломи и лиценци,...
Замената за Пепе стигнува од Премиер лигата?
Вести
0

Замената за Пепе стигнува од Премиер лигата?

March 23rd, 2017 | by pance
Share Аргентинец се враќа во Шпанија? Долгогодишниот стопер на Реал Мадрид Пепе ќе го напушти клубот после 10 години, а...
Сега и официјално! Арсенал ги прекина преговорите со Озил и Санчез!
Вести
0

Сега и официјално! Арсенал ги прекина преговорите со Озил и Санчез!

March 23rd, 2017 | by pance
Share На што ли тие ќе личат во наредната сезона… Арсен Венгер како да се труди уште повеќе да ги изнервира навивачите на...
Ако се земе во предвид само тоа најважното во фудбалот, а не е ЛШ, тогаш Баерн е најголем клуб на светот!
Вести
0

Ако се земе во предвид само тоа најважното во фудбалот, а не е ЛШ, тогаш Баерн е најголем клуб на светот!

March 23rd, 2017 | by pance
Share Од овие неверојатни факти, Баварците во два навистина покажаа за каков клуб се работи. Кога ќе се најдете на пијалок со...