Повеќе нема дилема, најдобриот дефанзивец на светот го менува клубот!
Вести
0

Повеќе нема дилема, најдобриот дефанзивец на светот го менува клубот!

April 21st, 2017 | by pance
Share Јуве ја сонува „триплета“, но без оглед на исходот, она што го одбиле во минатото лето, во ова лето ќе прифатат. И...
Стигнаа ужасни вести! Крај за Ибра?!
Вести
0

Стигнаа ужасни вести! Крај за Ибра?!

April 21st, 2017 | by pance
Share Како што стојат работите, а утрешните што треба да покажат, можеби последен пат во четвртокот го видовме Златан на...
Клубови од Серија А го следат „новиот Тевез“
Вести
0

Клубови од Серија А го следат „новиот Тевез“

April 20th, 2017 | by pance
Share Младиот 18-годишен фудбалер од Аргентина, Марсело Торес, се наоѓа на мета најголемите италијански клубови. Голем број на...
„Повредите на Ибрахимовиќ и Рохо се голем удар за нас“
Лига Европа
0

„Повредите на Ибрахимовиќ и Рохо се голем удар за нас“

April 20th, 2017 | by pance
Share Капитенот на Манчестер Јунајтед Мајкл Керик призна дека Јунајтед пропушти неколку шанси против Андерлехт во реваншот од...
Можен неверојатен исход, од Рома преминува во Милан?
Вести
0

Можен неверојатен исход, од Рома преминува во Милан?

April 20th, 2017 | by pance
Share Италијанските медиуми најавуваат интересен трансфер, премин на Един Џеко во Милан! Тренерот на Милан Винченцо Монтела...
„Јувентус е екипа со неверојатна работна култура“
Лига на Шампиони
0

„Јувентус е екипа со неверојатна работна култура“

April 20th, 2017 | by pance
Share Генералниот директор на Јувентус Бепе Марота е воодушевен од начинот на кој неговиот клуб се спротивстави на Барселона...
Дали повредата ќе биде кобна за Златан Ибрахимовиќ?
Вести
0

Дали повредата ќе биде кобна за Златан Ибрахимовиќ?

April 20th, 2017 | by pance
Share Екипата на Манчестер Јунајтед се пласираше во полуфиналето на ЛЕ по продолженија со голот на Маркус Рашфорд. Екипата на...
„Барса не постигна гол во два натпревари, тоа е нечуено“
Лига на Шампиони
0

„Барса не постигна гол во два натпревари, тоа е нечуено“

April 20th, 2017 | by pance
Share   Тренерот на Јувентус Макс Алегри рече после натпреварот на Ноу Камп дека елиминацијата на Барселона е одлучувачки...
„Сега секој противник се плаши од Јувентус“
Лига на Шампиони
0

„Сега секој противник се плаши од Јувентус“

April 20th, 2017 | by pance
Share Дефанзивецот на Јувентус Леонардо Бонучи тврди дека неговата екипа докажа после елиминацијата на Барселона и дека сега...
Пике се јави, овој пат со изјава: Јуве заслужи полуфинале!
Лига на Шампиони
0

Пике се јави, овој пат со изјава: Јуве заслужи полуфинале!

April 19th, 2017 | by pance
Share Барселона вечерва на Ноу Камп не успеа да направи ново чудо и да се пласира во полуфиналето на Лигата на шампионите....