„Можно е дека нема да ја завршам кариерата во Барселона“
Вести
0

„Можно е дека нема да ја завршам кариерата во Барселона“

May 24th, 2017 | by pance
Share Шпанските медиуми утрово објавија дека Јувентус сака да го доведе Андрес Иниеста на кого во наредната сезона истекува...
„Ние не продаваме натпревари. Најдобар доказ за тоа е дека одбивме пари од Барселона да го победиме Реал Мадрид“
Шпанија
0

„Ние не продаваме натпревари. Најдобар доказ за тоа е дека одбивме пари од Барселона да го победиме Реал Мадрид“

May 24th, 2017 | by pance
Share Претседателот на Малага кон Барселона: Да видиме кој го намести мечот? Реал Мадрид со лесно победи против Малага (0:2) на...
Јувентус ќе биде посилен! Стигнуваат засилувања од Барселона, ПСЖ и Баерн!
Вести
0

Јувентус ќе биде посилен! Стигнуваат засилувања од Барселона, ПСЖ и Баерн!

May 24th, 2017 | by pance
Share После титулата шампион и трофеј во купот на Италија, Јувентус остана уште да се избори за титулата шампион на Европа, а во...
Бомба во најава: Милан го купува најдобриот играч на Рома?
Вести
0

Бомба во најава: Милан го купува најдобриот играч на Рома?

May 24th, 2017 | by pance
Share Новите кинески сопственици во Милан веќе почнаа да го градат тимот за наредната сезона Тие веќе имаат листа на желби на...
Колумна: Кој друг ако не Јувентус? Од втора лига на чекор до триплета!
Вести
0

Колумна: Кој друг ако не Јувентус? Од втора лига на чекор до триплета!

May 23rd, 2017 | by pance
Share Јувентус, на латински значи Младост. Јувентус е Дама, стара дама , со младешки дух. Јувентус е клубот кој ја отсликува...
„Не сакам во Јунајтед, каде што ќе бидам само број“
Вести
0

„Не сакам во Јунајтед, каде што ќе бидам само број“

May 23rd, 2017 | by pance
Share Го одби Манчестер за да потпише за Монако Јури Тилеманс потпиша за Монако, но тоа што е помалку познато е дека два клуба од...
Жалбата на Арсенал е одбиена, Кошчелни е суспендиран
Англија
0

Жалбата на Арсенал е одбиена, Кошчелни е суспендиран

May 23rd, 2017 | by pance
Share Стоперот на Арсенал Лорен Кошчелни нема да игра во финалето на ФА Куп поради црвен картон добиен во последното коло од...
Де Шиљо сака да замине, и тоа во големиот ривал на Милан?
Вести
0

Де Шиљо сака да замине, и тоа во големиот ривал на Милан?

May 23rd, 2017 | by pance
Share Матиа Де Шиљо сака да замине од Милан на крајот на оваа сезона, судејќи според се. Матиа Де Шиљо и неговиот агент денеска...
Има 14 години, важи за голем талент и потпиша за Реал Мадрид
Вести
0

Има 14 години, важи за голем талент и потпиша за Реал Мадрид

May 23rd, 2017 | by pance
Share Момчето по име Раул Асенсио е ново засилување на Реал Мадрид. Реал Мадрид продолжува да гради добар темел за иднината на...
„Не знам зошто Мурињо го критикуваат“
Англија
0

„Не знам зошто Мурињо го критикуваат“

May 23rd, 2017 | by pance
Share Поранешниот англиски репрезентативец Џо Кол изјави дека Жозе Мурињо може да биде задоволен од првата сезона на Олд...