Гризман: Манчестер Јунајтед е опција
Вести
0

Гризман: Манчестер Јунајтед е опција

November 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Играчот на Атлетико Мадрид, Ентоан Гризман призна дека трансфер во Манчестер Јунајтед е можен во иднина. Францускиот...
Шок во Севилја:Берицо има рак, им соопштил на фудбалерите на полувремето против Ливерпул
Фудбал
0

Шок во Севилја:Берицо има рак, им соопштил на фудбалерите на полувремето против Ливерпул

November 22nd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Шокантни вести доаѓаат од Севилја откако на тренерот на клубот, Едуардо Берицо му бил констатиран рак на простатата....
Ливерпул испушти предност од 3:0, Реал Мадрид се пласираше во следната фаза
Лига на Шампиони
0

Ливерпул испушти предност од 3:0, Реал Мадрид се пласираше во следната фаза

November 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ливерпул имаше практично обезбедена победа во Севилја, но избраниците на Јирген Клоп успеаја да испуштат предност од 3:0...
Теквондистите од ХВА РАНГ ИТФ ќе учествуваат на силен турнир во Бугарија
Останато
0

Теквондистите од ХВА РАНГ ИТФ ќе учествуваат на силен турнир во Бугарија

November 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Теквондо клубот ХВА РАНГ ИТФ од Лескоец, Охрид викендов ќе земе учество на традиционалниот меѓународен турнир од А Класа,...
Сити го посакува Махрез
Англија
0

Сити го посакува Махрез

November 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола дополнително ќе ја засили офанзивната линија во тимот со играчот на Лестер,...
Манчестер Јунајтед заинтересиран за играч на Порто
Англија
0

Манчестер Јунајтед заинтересиран за играч на Порто

November 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Манчестер Јунајтед испратил скаути да ги следат настапите на Данило Переира од Порто. „Ѓаволите“ имале претставници на...
Ниасе прв фудбалер обвинет за симулирање
Англија
0

Ниасе прв фудбалер обвинет за симулирање

November 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Денеска по прегледувањето на снимките, играчот на Евертон Оумар Ниасе е обвинет поради успешниот обид за симулирање во...
Асенсио се сели во Премиер Лигата?
Англија
0

Асенсио се сели во Премиер Лигата?

November 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Играчот на Реал Мадрид, Марко Асенсио кој играше одлично минатата сезона, годинава не е задоволен со минутажата која му ја...
Гризман: Не жалам што останав
Фудбал
0

Гризман: Не жалам што останав

November 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Антоан Гризман инсистира дека не зажалил што останал во Атлетико Мадрид и покрај големиот интерес за него од неколку топ...
Барселона за само 20 милиони евра го добива Озил
Вести
0

Барселона за само 20 милиони евра го добива Озил

November 21st, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Барселона е сериозна во намерите во своите редови да го донесе играчот на Арсенал, Месут Озил. Моменталниот лидер во Ла...