Карвахал останува со „Кралевите“ до 2022 година
Фудбал
0

Карвахал останува со „Кралевите“ до 2022 година

September 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share По продолжувањето на договорите со Иско и Марсело, од Реал Мадрид го продолжија договорот со уште еден стандарден...
Мурињо: Руни ќе се врати на „Олд Трафорд“
Англија
0

Мурињо: Руни ќе се врати на „Олд Трафорд“

September 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Жозе Мурињо истакна дека Вејн Руни ќе се врати на „Олд Трафорд“ во иднина затоа што Манчестер е негов дом. Играчот на...
Ерера ќе го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед
Англија
0

Ерера ќе го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед

September 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Шпанскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера ќе го продолжи својот договор со Манчестер...
Видео: Ристовски со петта најубава одбрана во Лигата на Шампионите
Вести
0

Видео: Ристовски со петта најубава одбрана во Лигата на Шампионите

September 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Македонскиот репрезентативен чувар на мрежата, Борко Ристовски имаше извонреден настап во дресот на Барселона во првото...
Видео: Дибиров со втор најубав гол во првото коло од ЛШ
Вести
0

Видео: Дибиров со втор најубав гол во првото коло од ЛШ

September 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Вардарци победнички го стартуваа походот кон одбрана на титулата во ракометната Лига на Шампиони. На гостувањето во...
Вардарци со победа ја започнаа одбраната на титулата
Вести
0

Вардарци со победа ја започнаа одбраната на титулата

September 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ракометарите на Вардар со победа ја стартуваа одбраната на титулата во најелитното ракометно натпреварување....
Јаховиќ го постигна третиот гол во Турската Суперлига (ВИДЕО)
Вести
0

Јаховиќ го постигна третиот гол во Турската Суперлига (ВИДЕО)

September 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Повремениот македонски репрезентативец, Адис Јаховиќ ја продолжува својата голгетерска форма во најсилната лига во...
Шкендија ја наполни мрежата на Работнички, Вардар се сопна против Скопје
Македонија
0

Шкендија ја наполни мрежата на Работнички, Вардар се сопна против Скопје

September 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Иако беа фаворити никој не очекуваше Шкендија со шест голови до врв да ја наполни мрежата на Работнички. Избраниците на...
Калиниќ со деби голови за Милан,  Наполи го растури Бенвенто
Италија
0

Калиниќ со деби голови за Милан, Наполи го растури Бенвенто

September 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Никола Калиниќ беше креатор на победата на Милан над Удинезе со 2:1. Хрватскиот интернационалец ги постигна двата гола на...
Видео: Валенсија го постигна најубавиот гол сезонава во Премиер Лигата
Англија
0

Видео: Валенсија го постигна најубавиот гол сезонава во Премиер Лигата

September 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Играчот на Манчестер Јунајтед уште во 4. минута од натпреварот го отвори резултатот против Евертон со фантастичен гол од...