Раиконен му ги „скрати крилата“ на Фетел и го оддалечи од титулата
Мотоспорт
0

Раиконен му ги „скрати крилата“ на Фетел и го оддалечи од титулата

September 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Луис Хамилтон славеше голема победа на трката за Големата награда на Сингапур на патеката „Марина Беј“. Трката ја...
Велкоски со одличен гол за Сараево
Вести
0

Велкоски со одличен гол за Сараево

September 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Крсте Велкоски ја продолжува гол формата која ја има во дресот на Сараево. Клубот од Босна и Херцеговина имаше лош старт...
Охрид без проблем против Вардар Јуниор,  Радовиш го шокираше Пелистер
Вести
0

Охрид без проблем против Вардар Јуниор, Радовиш го шокираше Пелистер

September 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ракометарите на Охрид со победа ја стартуваа сезоната во Суперлигата. Избраниците на Горан Андновски без поголеми...
Вембли е проколнат: Тотенхем никако да победи против на домашен терен
Англија
0

Вембли е проколнат: Тотенхем никако да победи против на домашен терен

September 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Фудбалерите на Тотенхем ни во третиот натпревар како домаќини на најпознатиот англиски стадион „Вембли“ не можат да...
Манчестер Сити со шест „парчиња“ за Вотфорд, Ливерпул со нов кикс
Англија
0

Манчестер Сити со шест „парчиња“ за Вотфорд, Ливерпул со нов кикс

September 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share фудбалерите на Манчестер Сити беа немилосрдни и со огромни 6:0 го декласираа Вотфорд во натпреварот кој се играше на...
Фетел на пол позиција во Сингапур
Мотоспорт
0

Фетел на пол позиција во Сингапур

September 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел ја освои пол позицијата во квалификациите пред трката за Големата награда на...
Нема крај на проблемите за Кристал Палас
Англија
0

Нема крај на проблемите за Кристал Палас

September 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Кристал Палас и со новиот тренер Рој Хоџсон ја продолжија истата „песна“ откако забележаа нов пораз, овој пат против...
Херојски подвиг на вардарци
Вести
0

Херојски подвиг на вардарци

September 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Вардар утре го игра првиот натпревар во рамките од Лигата на Шампионите против полскиот претставник, Висла Плоцк....
Барди од првата минута против Валенсија
Фудбал
0

Барди од првата минута против Валенсија

September 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Репрезентативецот на Македонија и член на Леванте, Енис Барди се најде во почетниот состав на неговиот тим за дерби...
Мората: имав понуда од Манчестер Јунајтед
Англија
0

Мората: имав понуда од Манчестер Јунајтед

September 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Шпанскиот интернационалец Алваро Мората истакна дека имал понуда да направи трансфер во Манчестер Јунајтед. Сепак, 24...