Баерн се издвои на врвот во Бундеслигата
Германија
0

Баерн се издвои на врвот во Бундеслигата

November 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Баерн Минхен полека но сигурно станува единствен кандидат за титулата во Германија. По неколкуте кикса по ред...
Салах со нов одличен гол ја воодушеви Англија (ВИДЕО)
Англија
0

Салах со нов одличен гол ја воодушеви Англија (ВИДЕО)

November 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Мохамед Салах брилира  во дресот на Ливерпул по неговото доаѓање од редовите на Рома. Многу беа скептични кога...
Арсенал царува во северен Лондон
Англија
0

Арсенал царува во северен Лондон

November 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Фудбалерите на Арсена го победија Тотенхем во градското лондонско дерби со 2:0. Избраниците на Арсен Венгер на денешниот...
Тензии во Реал пред дербито со Атлетико (Видео)
Фудбал
0

Тензии во Реал пред дербито со Атлетико (Видео)

November 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share На интернет излезе видео од тренингот на Реал Мадрид на кој дојде до туркање помеѓу Роналдо и Касемиро. Поточно Роналдо...
Јувентус ќе пазари во Волфсбург
Италија
0

Јувентус ќе пазари во Волфсбург

November 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од таборот на Јувентус се заинтересирани во своите редови да го донесат играчот на Волфсбург, Максимилијан Арнолд. 23...
(Видео) Мајсторски гол на Бабунски за Јокохама
Вести
0

(Видео) Мајсторски гол на Бабунски за Јокохама

November 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Давид Бабунски го одигра четвртиот врзан натпревар за тимот на Јокохама Маринос откако претходно речиси еден месец...
Кикс на Монако кај Амиен
Франција
0

Кикс на Монако кај Амиен

November 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Во 13 коло од Лига 1, Монако киксираше на гостувањето кај Амиен играјќи без победник (1:1). Првопласираниот ПСЖ сега има три...
„Милионерите“ во криза, без победа пет натпревари
Германија
0

„Милионерите“ во криза, без победа пет натпревари

November 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Борусија Дортмунд продолжува со слабите резултати во последниот месец. „Милионерите“ денес претрпеа пораз на...
ФОТО: Познато како ќе изгледа дресот на Манчестер Јунајтед  за следната сезона
Англија
0

ФОТО: Познато како ќе изгледа дресот на Манчестер Јунајтед за следната сезона

November 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share За прв пат во историјата Манчестер Јунајтед ќе носи розова гарнитура на дресови. Гостинскиот дрес на „Ѓаволите“ за...
Шампионскиот болид на Шумахер од 2001 продаден за 7,5 милиони долари
Мотоспорт
0

Шампионскиот болид на Шумахер од 2001 продаден за 7,5 милиони долари

November 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Болидот „Ферари Ф2001“ на славниот Ф1 возач Михаел Шумахер е продаден на аукција за 7,5 милиони долари, објави аукциската...