Неславно деби за Вардар во Лигата на Европа
Лига Европа
0

Неславно деби за Вардар во Лигата на Европа

September 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Македонскиот шампион Вардар неславно со пораз ги отвори настапите во второто по ранг натпреварување во Европа, Лигата на...
Милан фуриозен против Австрија Виена, Жута одигра 90 минути за Риека
Лига Европа
0

Милан фуриозен против Австрија Виена, Жута одигра 90 минути за Риека

September 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Милан фуриозно тргна во Лигата на Европа откако со високи 5:1 славеше на гостувањето кај Австрија Виена. Последното...
Иско го продолжи договорот со Реал Мадрид
Фудбал
0

Иско го продолжи договорот со Реал Мадрид

September 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Еден од најдобрите играчи на „Кралскиот Клуб“, Иско Аларкон го продолжи својот договор со Реал Мадрид. Шпанскиот...
Љоренте истакна зошто го одбил Челси
Англија
0

Љоренте истакна зошто го одбил Челси

September 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Фернандо Љоренте изјави дека во последен момент се приклучил на Тотенхем и решил да ја одбие понудата на Челси само...
Манчини: Во Скопје дојдовме по трите бода
Лига Европа
0

Манчини: Во Скопје дојдовме по трите бода

September 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тренерот на рускиот гигант Зенит, Роберто Манчини истакна дека неговиот тим во Скопје дошол по трите бода. Италијанскиот...
Скок од 32. позиции за Македонија на ранг листата на ФИФА
Македонија
0

Скок од 32. позиции за Македонија на ранг листата на ФИФА

September 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Репрезентацијата на Македонија по победата над Израел и ремито со Албанија во Струмица забележа скок од 32. позиции на...
Убави најави од Турција: Мендеш го посакува Елмас како свој клиент
Вести
0

Убави најави од Турција: Мендеш го посакува Елмас како свој клиент

September 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Медиумите во Турција шпекулираат дека светски познатиот фудбалски агент, Жорге Мендеш го посакува нашиот Елиф Елмас како...
Грнчаров: Се надевам навивачите ќе дојдат во голем број
Лига Европа
0

Грнчаров: Се надевам навивачите ќе дојдат во голем број

September 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Капитенот на екипата на Вардар, Бобан Грнчаров на вчерашниот прес кажа дека се надева на поддршка од трибините за Вардар...
Јаневски: Се подготвувавме за добар резултат
Лига Европа
0

Јаневски: Се подготвувавме за добар резултат

September 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тренерот на Вардар, Чеде Јаневски пред историскиот прв натпревар за клубот во групната фаза од Лигата на Европа истакна...
Марсело останува верен на Реал Мадрид
Фудбал
0

Марсело останува верен на Реал Мадрид

September 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од редовите на Реал Мадрид потврдија дека левиот бек Марсело потпишал нов договор. Бразилскиот интернационалец кој е...