Дејан Станковиќ предавач на академијата на ФФМ
Македонија
0

Дејан Станковиќ предавач на академијата на ФФМ

November 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Еден од најдобрите српски фудбалери Дејан Станковиќ и Оливие Доља од одделот за развој на фудбалот во УЕФА беа гости на...
ПСЖ договори уште едно засилување
Франција
0

ПСЖ договори уште едно засилување

November 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Иако веќе сега има тим од соништата, челниците на ПСЖ не запираат на трансфер пазарот. Овој пат, наместо да донесат светска...
По Матиќ уште еден фудбалер на Челси во Манчестер Јунајтед?
Трансфери
0

По Матиќ уште еден фудбалер на Челси во Манчестер Јунајтед?

November 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Според пишувањето на англиските медиуми многу лесно може да се случи уште еден трансфер на релација Челси- Манчестер...
Ливерпул во нова офанзива по ван Дијк
Англија
0

Ливерпул во нова офанзива по ван Дијк

November 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Како што пишуваат медиумите во Англија управата на Ливерпул дала зелено светло за нов обид да се ангажира играчот на...
Уште еден Хрват во Милан
Вести
0

Уште еден Хрват во Милан

November 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Како што пишуваат медиумите во Украина, хрватскиот репрезентативец Домагој Вида ќе го направи трансферот на кариерата....
Дури десет играчи ќе заминат од Барселона
Фудбал
0

Дури десет играчи ќе заминат од Барселона

November 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од Барселона за следната сезона планираат да имаат речиси нов играчки кадар, но за да се случи тоа најпрво ќе треба да ја...
ФФМ ги објави номинациите за најдобрите во македонскиот фудбал за сезоната 2016/17
Македонија
0

ФФМ ги објави номинациите за најдобрите во македонскиот фудбал за сезоната 2016/17

November 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од Фудбалската федерација на Македонија ги објавија имињата на номинираните кандидати за најдобри во македонскиот...
Бурно во Дортмунд: Обамејанг исфрлен од тимот
Германија
0

Бурно во Дортмунд: Обамејанг исфрлен од тимот

November 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Најдобриот играч на Борусија Дортмунд, Пјер Емерик Обамејанг нема да биде во комбинација за настап на утрешниот...
Вилшер заминува од Арсенал
Трансфери
0

Вилшер заминува од Арсенал

November 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Меѓу играчите на кои им завршува договорот со Арсенал по крајот на оваа сезона е и Џек Вилшер. Некогаш големата надеж на...
Одличен потег на Даниеле Де Роси
Вести
0

Одличен потег на Даниеле Де Роси

November 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Шведските фудбалери по враќањето во својата земја на новинарите им раскажаа каков потег направил италијанскиот...