Мамиќ: Ако ме осудат не одам во затвор, сам ќе си пресудам
Вести
0

Мамиќ: Ако ме осудат не одам во затвор, сам ќе си пресудам

September 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Советникот на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ по подолго време се обрати на медиумите на прес конференција која траеше...
Евра го воодушеви светот со моќна порака на Инстаграм
Вести
0

Евра го воодушеви светот со моќна порака на Инстаграм

September 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Фудбалерот на Марсеј, Патрис Евра го воодушеви светот со нова објава на социјалната мрежа Инстаграм. Поранешниот играч на...
Маркоски: Се надеваме на предност пред реваншот во Тетово
Македонија
0

Маркоски: Се надеваме на предност пред реваншот во Тетово

September 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Денес со почеток од 15:30 часот на стадионот во Ѓорче Петров Работнички ќе биде домаќин на Шкендија во првиот натпревар од...
Не се смируваат тензиите во Баерн, Рибери бесен на Анчелоти
Германија
0

Не се смируваат тензиите во Баерн, Рибери бесен на Анчелоти

September 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Френк Рибери не можеше да го сокрие својот бес откако беше повлечен од игра во 78. минута на натпреварот против Андерлехт...
Делегат од Македонија на Светското Таеквондо првенство во С. Кореја
Останато
0

Делегат од Македонија на Светското Таеквондо првенство во С. Кореја

September 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од 15 до 21 септември оваа година ќе се одржи Светското првенство во теквондо ИТФ во Пјонгјанг, Северна Кореја. На овој...
ПСЖ покажа дека е еден од главните претенденти за тронот во ЛШ
Лига на Шампиони
0

ПСЖ покажа дека е еден од главните претенденти за тронот во ЛШ

September 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Во групата Б немаше изненадувања, Баерн Минхен и Пари Сен Жермен го однесоа цел плен од натпреварите со Андерлехт односно...
Манчестер Јунајтед го доби натпреварот но го изгуби Погба
Лига на Шампиони
0

Манчестер Јунајтед го доби натпреварот но го изгуби Погба

September 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Манчестер Јунајтед со убедлива победа од 3:0 го стартуваше враќањето во најелитното европско натпреварување, Лигата на...
Мирољубиво реми на „Олимпико“, Челси го растури Карабах
Лига на Шампиони
0

Мирољубиво реми на „Олимпико“, Челси го растури Карабах

September 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипите на Рома и Атлетико Мадрид ги поделија бодовите во првото коло од Лигата на Шампионите. Гостинскиот тим од Шпанија...
Официјално: Рој Хоџсон нов тренер на Кристал Палас
Англија
0

Официјално: Рој Хоџсон нов тренер на Кристал Палас

September 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од редовите на Кристал Палас потврдија дека Рој Хоџсон ќе биде наследникот на Франк де Бур. Поранешниот селектор на...
Мајсторски гол на Педро, Челси уште на стартот со предност пред Карабах
Лига на Шампиони
0

Мајсторски гол на Педро, Челси уште на стартот со предност пред Карабах

September 12th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Челси не чекаше многу и веќе во 5. минута го отвори резултатот против претставникот од Азербејџан, Карабах....