Адеми се врати на тренинзите на Динамо Загреб
Вести
0

Адеми се врати на тренинзите на Динамо Загреб

August 9th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share По долги 22 месеци надвор од терените поради суспензија, македонскиот репрезентативец Аријан Адеми се врати на тренинг со...
Јуве го посакува Стротман
Трансфери
0

Јуве го посакува Стротман

August 9th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од редовите на Јувентус по неуспешниот обид за ангажман на Немања Матиќ сега се насочуваат кон играчот на Рома, Кевин...
Ристовски на емотивен начин се збогува со Риека
Вести
0

Ристовски на емотивен начин се збогува со Риека

August 8th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Стефан Ристовски вчера го комплетираше трансферот во редовите на Спортинг Лисабон и веднаш беше нападнат од хрватските...
Елмас дебитираше за Фенербахче
Вести
0

Елмас дебитираше за Фенербахче

August 8th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Еден од најголемите наши млади таленти, Елиф Елмас го имаше своето деби за турскиот гигант Фенербахче. 17 годишниот играч...
Боарето го напушта Вардар
Трансфери
0

Боарето го напушта Вардар

August 8th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Бразилскиот напаѓач од редовите на Вардар, Џонатан Боарето ќе го напушти „црвено црниот“ табор и ќе направи трансфер во...
Стоук ја донесе замената за Марко Арнаутовиќ
Англија
0

Стоук ја донесе замената за Марко Арнаутовиќ

August 7th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Стоук го потврди трансферот на напаѓачот Ерик Максим Чупо Мотинг кој на „Британиа“ доаѓа како слободен агент....
ОФИЦИЈАЛНО: Стефан Ристовски нов играч на Спортинг Лисабон
Трансфери
0

ОФИЦИЈАЛНО: Стефан Ристовски нов играч на Спортинг Лисабон

August 7th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Спортинг Лисабон го претстави македонскиот репрезентативен бек, Стефан Ристовски. Ристовски во португалскиот...
Официјално: Снајдер нов фудбалер на Ница
Трансфери
0

Официјално: Снајдер нов фудбалер на Ница

August 7th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Ница го потврди трансферот на Весли Снајдер кој во францускиот прволигаш доаѓа како слободен фудбалер. Од редовите на...
Мурињо: Пандев веројатно е најдобар фудбалер во историјата на Македонија
Вести
0

Мурињо: Пандев веројатно е најдобар фудбалер во историјата на Македонија

August 7th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Зборувајќи на прес конференцијата пред утрешниот натпревар против Реал Мадрид, тренерот на Манчестер Јунајтед се осврна...
Дембеле и Кутињо сакат трансфер во Барселона
Трансфери
0

Дембеле и Кутињо сакат трансфер во Барселона

August 7th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Како што пренесува Скај од Германија, Осман Дембеле посакува трансфер во редовите на Барселона. Младиот напаѓач очекува...