Зидан одговори на вечното прашање: Кој е подобар, тој или Роналдо?
Шпанија
0

Зидан одговори на вечното прашање: Кој е подобар, тој или Роналдо?

December 12th, 2017 | by Sime Simovski
Share Кралскиот клуб конечно одигра добар натпревар оваа сезона, иако сите голови ги постивна во првото полувреме, Реал оствар...
Реал Мадрид го договори првото засилување за јануари
Шпанија
0

Реал Мадрид го договори првото засилување за јануари

December 12th, 2017 | by Sime Simovski
Share Долго време се поврзуваа Реал Мадрид со Давид Де Геа, но веројатно Кралскиот клуб најде голман во Шпанија и судејќи според...
Реал Мадрид против ПСЖ, Челси со Барса
Лига на Шампиони
0

Реал Мадрид против ПСЖ, Челси со Барса

December 11th, 2017 | by Sime Simovski
Share Интересни дуели ни носи 1/8 финалето во Лигата на Шампионите. Пред малку заврши ждребот, а подолу можете да ги погледнете...
Занимлива зима во Торино: Пјаниќ поради кавга со Алегри ќе заврши како Бонучи?
Италија
0

Занимлива зима во Торино: Пјаниќ поради кавга со Алегри ќе заврши како Бонучи?

December 11th, 2017 | by Sime Simovski
Share Играчот на Јувентус во големото дерби против Интер имаше расправија покрај теренот со тренерот Макс Алегри, која подоцна...
Неверојатниот Рондо подели 18 асистенции
Меѓународна кошарка
0

Неверојатниот Рондо подели 18 асистенции

December 11th, 2017 | by Sime Simovski
Share Синоќа во НБА лигатасе одигра интересен натпревар помеѓу Њу Орлеанс  и Филаделфија, каде што екипата на Њу Орлеанс...
Каков удар за Мурињо на денот на дербито!
Англија
0

Каков удар за Мурињо на денот на дербито!

December 10th, 2017 | by Sime Simovski
Share Денес на островот стигна нова лоша вест за Жозе Мурињо, а тоа е нова повреда на важен играч за него. Иако се шпекулираше...
Навивач го изнервира Роналдо, еве што тој му одговорил
Вести
0

Навивач го изнервира Роналдо, еве што тој му одговорил

December 9th, 2017 | by Sime Simovski
Share Кристијано Роналдо ја доби и петтата „Златна топка“, констатирајќи уште еднаш дека е еден од најдобрите на сите времиња,...
Правилата на Алегри: Пред дербито на сезоната, двајцата најскапи играчи надвор од тимот
Италија
0

Правилата на Алегри: Пред дербито на сезоната, двајцата најскапи играчи надвор од тимот

December 9th, 2017 | by Sime Simovski
Share Како и што најавивме во текот на неделава, Алегри не се плаши да донесе тешки одлуки. Според пишувањата на италијанските...
Јувентус се извини на Интер пред дербито
Италија
0

Јувентус се извини на Интер пред дербито

December 8th, 2017 | by Sime Simovski
Share Официјалниот ТВ канал на екипата од Торино упати извинување до Нероаѕурите. Утре ќе се одигра „Дербито на Италија“, каде...
Модриќ и Реал се разделуваат?
Шпанија
0

Модриќ и Реал се разделуваат?

December 7th, 2017 | by Sime Simovski
Share Одличниот играч ја игра својата шестта сезона за Кралскиот клуб и освои буквално се со тимот, но наводно им соопштил на...