Апоел направи сензација и го елиминира Билбао, Виљареал ја победи Рома, но волчицата продолжува понатаму (ВИДЕО)
Лига Европа
0

Апоел направи сензација и го елиминира Билбао, Виљареал ја победи Рома, но волчицата продолжува понатаму (ВИДЕО)

February 23rd, 2017 | by stefan
Share Седум реванш натпревари се одиграа од 1/16 финалето во ЛЕ. Апоел на домашен терен го победи Атлетик Билбао, 2:0. Во првото...
Неданоски потпиша за Победа
Македонија
0

Неданоски потпиша за Победа

February 23rd, 2017 | by stefan
Share Македонскиот прволигаш, Победа го доведе Александар Неданоски како слободен фудбалер. 20-годишниот напаѓач играше во...
Фени Индустри му се одмазди на Берое и му го нанесе првиот пораз во главната фаза
Вести
0

Фени Индустри му се одмазди на Берое и му го нанесе првиот пораз во главната фаза

February 23rd, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Фени Индустри го победија Берое во Бугарија со 66:68 во натпревар од групата Ц во БИБЛ. Домашните започнаа со...
Резервите го замолкнаа Драгао – За две минути Јувентус го реши Порто (ВИДЕО)
Лига на Шампиони
0

Резервите го замолкнаа Драгао – За две минути Јувентус го реши Порто (ВИДЕО)

February 22nd, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Јувентус на Драгао го победија Порто со 0:2 во првиот натпревар од 1/8 финалето во ЛШ. Порто после 27 минути...
И пенал промашија и пак победија – Сарабија и Кореа му пресудија на Лестер (ВИДЕО)
Лига на Шампиони
0

И пенал промашија и пак победија – Сарабија и Кореа му пресудија на Лестер (ВИДЕО)

February 22nd, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Севиља на Рамон Санчез Пискуан го победија Лестер со 2:0 во првиот натпревар од 1/8 финалето во ЛШ. Морган во...
Барселона се намачи да ја победи Куенка – Слабо издание на Лазаров и Ристовски
Вести
0

Барселона се намачи да ја победи Куенка – Слабо издание на Лазаров и Ристовски

February 22nd, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Барселона ја победија Куенка на гости со 23:27 во натпревар од 19-то коло во Асобал. Првото полувреме...
Реал напаѓаше, Валенсија се радуваше – Кралевите на колена на Местаља (ВИДЕО)
Шпанија
0

Реал напаѓаше, Валенсија се радуваше – Кралевите на колена на Местаља (ВИДЕО)

February 22nd, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Валенсија го победија на Местаља Реал Мадрид со 2:1 во заостанатиот натпревар помеѓу овие два клуба. Само...
Тричковски погоди во поразот на Аек Ларнака од Анортозис
Вести
0

Тричковски погоди во поразот на Аек Ларнака од Анортозис

February 22nd, 2017 | by stefan
Share Во првиот натпревар од четвртфиналето во кипарскиот куп, Анортозис на гости ја победи Аек Ларнака со 1:3. После пет минути...
Миктаријан го победи Ст.Етиен и се повреди – Јунајтед продолжува во 1/8 финале (ВИДЕО)
Лига Европа
0

Миктаријан го победи Ст.Етиен и се повреди – Јунајтед продолжува во 1/8 финале (ВИДЕО)

February 22nd, 2017 | by stefan
Share Денес се одиграа три натпревари од 1/16 финалето во ЛЕ. Манчестер Јунајтед го победи Ст.Етиен на гости минимално, 0:1. Во 17-та...
Погодокот на Сане го чинеше млад обложувач 34 илјади евра
Лига на Шампиони
0

Погодокот на Сане го чинеше млад обложувач 34 илјади евра

February 22nd, 2017 | by stefan
Share Погодокот на Лерој Сане за победа на Манчестер Сити против Монако, 5:3 не ги растажи само фановите на францускиот клуб туку...