Анри го избра најдобриот напаѓач во ПЛ
Англија
0

Анри го избра најдобриот напаѓач во ПЛ

December 12th, 2016 | by stefan
Share Легендарниот напаѓач, Тиери Анри го избра најдобриот напаѓач во ПЛ. Иако со години беше икона во ПЛ во дресот на Арсенал,...
Заборавениот Михтаријан човек на одлука – Јунајтед минимално против Тотенхем
Англија
0

Заборавениот Михтаријан човек на одлука – Јунајтед минимално против Тотенхем

December 11th, 2016 | by stefan
Share Фудбалерите на Манчестер Јунајтед славеа со 1:0 против Тотенхем во натпревар од петнаесетото коло од ПЛ. На стартот на...
Пипита со два погодоци го реши торинското дерби, Несторовски и Палермо поразени од Киево
Италија
0

Пипита со два погодоци го реши торинското дерби, Несторовски и Палермо поразени од Киево

December 11th, 2016 | by stefan
Share Од шеснаесетото коло од Серија А се одиграа уште четири натпревари. Удинезе славеше во Бергамо против Аталанта со 1:3....
Коста со фантастичен погодок го среди ВБА – Челси и Конте продолжуваат да газат во ПЛ
Англија
0

Коста со фантастичен погодок го среди ВБА – Челси и Конте продолжуваат да газат во ПЛ

December 11th, 2016 | by stefan
Share Фудбалерите на Челси славеа на Стемфорд Бриџ со 1:0 против ВБА во натпревар од петнаесетото коло од ПЛ. Гостите во првото...
Војдан Стојановски херој на Бетис – Македонскиот кошаркар ги расплака навивачите на Хувентуд
Вести
0

Војдан Стојановски херој на Бетис – Македонскиот кошаркар ги расплака навивачите на Хувентуд

December 11th, 2016 | by stefan
Share Кошаркарите на Реал Бетис славеа на гости против Хувентуд со 88:94 во натпревар од дванаесетото коло од АЦБ лигата. Првата...
Вистинската симфонија почнува од маестрото – Бонавентура како пример за правење нов голем Милан
Италија
0

Вистинската симфонија почнува од маестрото – Бонавентура како пример за правење нов голем Милан

December 10th, 2016 | by stefan
Share Главниот фудбалер на росонерите ќе го продолжи договорот со клубот од Сан Сиро. Кога имате резултати се е полесно, а Милан...
Серхио АНЃЕЛ ЧУВАР Рамос – Сите знаеа каде ќе оди топката и пак ништо не му можеа (ВИДЕО)
Шпанија
0

Серхио АНЃЕЛ ЧУВАР Рамос – Сите знаеа каде ќе оди топката и пак ништо не му можеа (ВИДЕО)

December 10th, 2016 | by stefan
Share Фудбалерите на Реал Мадрид славеа на Сантијаго Бернабе против Депортиво Ла Коруња со 3:2 во натпревар од Ла Лига, а херојот...
Повторно тој, повторно капитенот – Серхио Рамос јунак во тешката победа на Реал Мадрид
Шпанија
0

Повторно тој, повторно капитенот – Серхио Рамос јунак во тешката победа на Реал Мадрид

December 10th, 2016 | by stefan
Share Фудбалерите на Реал Мадрид славеше против Депортиво Ла Коруња на Сантијаго Бернабе, 3:2. Начо имаше шанса на стартот на...
Тешка победа за Вардар против Целје – Вардарци остануваат непоразени на лидерската позиција
Вести
0

Тешка победа за Вардар против Целје – Вардарци остануваат непоразени на лидерската позиција

December 10th, 2016 | by stefan
Share Ракометарите на Вардар славеа со 33:31 во Јане Сандански против Целје во натпревар од СЕХА лигата. Од почетокот на...
И Мега Лекс на колена – Лабовиќ и Вркиќ за нова победа на Карпош Соколи
Вести
0

И Мега Лекс на колена – Лабовиќ и Вркиќ за нова победа на Карпош Соколи

December 10th, 2016 | by stefan
Share Кошаркарите на Карпош Соколи славеше против Мега Лекс со 75:72 во натпревар од тринаесетото коло од АБА лигата. Фантастичен...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди