Левандовски во 96-та го спаси Баерн од пораз од Херта, убедлива победа на Борусија Дортмунд против Волфсбург (ВИДЕО)
Германија
0

Левандовски во 96-та го спаси Баерн од пораз од Херта, убедлива победа на Борусија Дортмунд против Волфсбург (ВИДЕО)

February 18th, 2017 | by stefan
Share Од 21-то коло во Бундеслигата се одиграа уште пет натпревари. Борусија Дортмунд на Сигнал Идуна Парк убедливо го победи...
Гамеиро влезе и го замолкна Ел Молинон – За пет минути постигна хет-трик и му донесе победа на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)
Шпанија
0

Гамеиро влезе и го замолкна Ел Молинон – За пет минути постигна хет-трик и му донесе победа на Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

February 18th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Атлетико Мадрид го победија Спортинг Хихон на Ел Молинон во натпревар од 23-то коло во Ла Лига, 1:4. Во првото...
Работнички го победи Куманово и закажа дуел со Карпош Соколи
Вести
0

Работнички го победи Куманово и закажа дуел со Карпош Соколи

February 17th, 2017 | by stefan
Share Работнички во третиот четвртфинален натпревар од купот на Македонија го победи Куманово со 87:81. Чековски и Тасовски на...
Македонскиот најдобар ракометар потпиша за Нант
Вести
0

Македонскиот најдобар ракометар потпиша за Нант

February 17th, 2017 | by stefan
Share Македонскиот ракометен капитен и репрезентативец, Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на француски...
Охрид демолиран во Кавадарци – Фени со 112 поени ги почасти охриѓани и се пласира во полуфинале
Вести
0

Охрид демолиран во Кавадарци – Фени со 112 поени ги почасти охриѓани и се пласира во полуфинале

February 17th, 2017 | by stefan
Share Фени Индустри во вториот полуфинален натпревар од купот на Македонија го победи убедливо Охрид со 112:69. Кошаркарите на...
Соколите се први полуфиналисти – Потешко од очекуваното го совладаа Вардар
Вести
0

Соколите се први полуфиналисти – Потешко од очекуваното го совладаа Вардар

February 17th, 2017 | by stefan
Share Карпош Соколи го совладаа Вардар во натпреварот од 1/4 финалето во македонскиот куп со 92:84. Соколите започнаа со серијата...
Ибрахимовиќ сам го победи Ст.Етиен, Рома ја потона жолтата подморница на Мадригал, три парчиња за Апоел од Билбао (ВИДЕО)
Лига Европа
0

Ибрахимовиќ сам го победи Ст.Етиен, Рома ја потона жолтата подморница на Мадригал, три парчиња за Апоел од Билбао (ВИДЕО)

February 16th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа и преостанатите седум натпревари од 1/16 финалето во ЛЕ. Атлетик Билбао на Сан Мамеш го победи Апоел со 3:1. Ефрем...
Лаказет го среди АЗ, Шахтар си замина со победа од Балаидос, Гент сензационално го победи Тотенхем, Бернардески со фантастичен погодок од слободен удар ја реши Борусија Менхенгладбах (ВИДЕО)
Лига Европа
0

Лаказет го среди АЗ, Шахтар си замина со победа од Балаидос, Гент сензационално го победи Тотенхем, Бернардески со фантастичен погодок од слободен удар ја реши Борусија Менхенгладбах (ВИДЕО)

February 16th, 2017 | by stefan
Share Девет натпревари се одиграа од 1/16 финалето во ЛЕ. Лион на гости го совлада АЗ Алкмаар со 1:4. Тусарт и Лаказет во првото...
Наполи поведе, но си замина со празни раце од Бернабе – Еврогол на Касемиро во победата на Реал Мадрид (ВИДЕО)
Лига на Шампиони
0

Наполи поведе, но си замина со празни раце од Бернабе – Еврогол на Касемиро во победата на Реал Мадрид (ВИДЕО)

February 15th, 2017 | by stefan
Share Реал Мадрид на Сантијаго Бернабе го победи Наполи со 3:1 во првиот натпревар од 1/8 финалето во ЛШ. На почетокот на...
Пукна петарда на Алијанц Арена – Жртвата е Арсенал (ВИДЕО)
Лига на Шампиони
0

Пукна петарда на Алијанц Арена – Жртвата е Арсенал (ВИДЕО)

February 15th, 2017 | by stefan
Share На Алијанц Арена, Баерн Минхен победи со 5:1 во првиот натпревар од 1/8 финалето во ЛШ против Арсенал. После 11 минути игра...