Обамејанг трагичар – Бенфика со минимална предност ќе патува во Германија (ВИДЕО)
Лига на Шампиони
0

Обамејанг трагичар – Бенфика со минимална предност ќе патува во Германија (ВИДЕО)

February 14th, 2017 | by stefan
Share Во вториот 1/8 финален натпревар кој се одигра денес во ЛШ, Бенфика на Луж минимално ја победи Борусија Дортмунд, 1:0....
Две ремек-дела на Ди Марија и Дракслер и Кавани стрелаа – ПСЖ ја понижи Барселона со покер на Паркот на Принцовите (ВИДЕО)
Лига на Шампиони
0

Две ремек-дела на Ди Марија и Дракслер и Кавани стрелаа – ПСЖ ја понижи Барселона со покер на Паркот на Принцовите (ВИДЕО)

February 14th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на ПСЖ на Паркот на Принцовите ја победија убедливо Барселона во првиот натпревар од 1/8 финалето во ЛШ. После...
Покер на Паркот на Принцовите – Кавани го натера по четврти пат Тер Штеген да ја вади топката од мрежата (ВИДЕО)
Лига на Шампиони
0

Покер на Паркот на Принцовите – Кавани го натера по четврти пат Тер Штеген да ја вади топката од мрежата (ВИДЕО)

February 14th, 2017 | by stefan
Share ПСЖ води со 4:0 против Барселона на Паркот на Принцовите во првиот натпревар од 1/8 финалето во ЛШ. Ди Марија два пати и...
Ди Марија роденденски решети – Барселона пред голем дебакл на Паркот на Принцовите (ВИДЕО)
Лига на Шампиони
0

Ди Марија роденденски решети – Барселона пред голем дебакл на Паркот на Принцовите (ВИДЕО)

February 14th, 2017 | by stefan
Share ПСЖ на Паркот на Принцовите има водство од 3:0 против Барселона во првиот натпревар од 1/8 финалето во ЛШ. Ди Марија од...
Барселона се загуби во Париз – Дракслер ја зголеми предноста на ПСЖ (ВИДЕО)
Лига на Шампиони
0

Барселона се загуби во Париз – Дракслер ја зголеми предноста на ПСЖ (ВИДЕО)

February 14th, 2017 | by stefan
Share ПСЖ на Паркот на Принцовите има водство од 2:0 после 40 минути игра против Барселона во првиот натпревар од 1/8 финалето во ЛШ....
Делириум во Париз – Ди Марија од слободен удар ја шокира Барселона (ВИДЕО)
Лига на Шампиони
0

Делириум во Париз – Ди Марија од слободен удар ја шокира Барселона (ВИДЕО)

February 14th, 2017 | by stefan
Share Во моментот се игра 1/8 финалниот натпревар во ЛШ на Паркот на Принцовите помеѓу ПСЖ и Барселона. Парижаните стигнаа до...
Повторно дебакл на Карпош Соколи – Црвена Звезда го прегази македонскиот клуб
Вести
0

Повторно дебакл на Карпош Соколи – Црвена Звезда го прегази македонскиот клуб

February 14th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Карпош Соколи загубија од Црвена Звезда во натпревар од 23-то коло во АБА лигата, 61:98. Соколите го започнаа...
Тежок удар за ПСЖ пред натпреварот против Барселона
Лига на Шампиони
0

Тежок удар за ПСЖ пред натпреварот против Барселона

February 13th, 2017 | by stefan
Share Утре продолжува ЛШ, а на програмата ќе биде натпреварот ПСЖ – Барселона. Пред овој натпревар стигнаа многу лоши вести...
Берлускони, твојот збор повеќе не е последен! Еве како беше спречена големата реформа во Милан
Италија
0

Берлускони, твојот збор повеќе не е последен! Еве како беше спречена големата реформа во Милан

February 13th, 2017 | by stefan
Share Важните одлуки повеќе не се исклучуво во рацете на легендарниот претседател на росонерите. Кинезите решија да градат нов...
Борнмут немоќен – Манчестер Сити победи и ја намали предноста на Челси (ВИДЕО)
Англија
0

Борнмут немоќен – Манчестер Сити победи и ја намали предноста на Челси (ВИДЕО)

February 13th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Манчестер Сити победија на Дин Корт против Борнмут во натпревар од 25-то коло во ПЛ, 0:2. Натпреварот започна...