Сусо е јунакот – Милан избегна пораз на Олимпико од Лацио (ВИДЕО)
Италија
0

Сусо е јунакот – Милан избегна пораз на Олимпико од Лацио (ВИДЕО)

February 13th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Лацио и Милан ремизираа на Олимпико во натпревар од 24-то коло во Серија А, 1:1. Биља имаше шанса за погодок на...
Јаховиќ погоди и се искачи на врвот на листата на стрелци
Вести
0

Јаховиќ погоди и се искачи на врвот на листата на стрелци

February 13th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Гезтепе и Баликеширспор ремизираа во натпревар од 20-то коло во турската втора лига. Во првото полувреме...
Што се случува со Кристијано Роналдо?
Шпанија
0

Што се случува со Кристијано Роналдо?

February 13th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Реал Мадрид се спремаат за 1/8 финалниот натпревар во ЛШ против Наполи. Италијанскиот клуб во среда ќе...
Игуаин сам го победи Каљари – Јувентус ја продолжи победничката серија (ВИДЕО)
Италија
0

Игуаин сам го победи Каљари – Јувентус ја продолжи победничката серија (ВИДЕО)

February 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Јувентус го совладаа на гости Каљари во натпревар од 24-то коло во Серија А, 0:2. Натпреварот не започна добро...
Луд натпревар на Калдерон – Еврогол на Торес и пресврт за една минута за победа на Атлетико против Селта (ВИДЕО)
Шпанија
0

Луд натпревар на Калдерон – Еврогол на Торес и пресврт за една минута за победа на Атлетико против Селта (ВИДЕО)

February 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Атлетико Мадрид ја победија Селта Виго на Висенте Калдерон во натпревар од 22-ро коло во Ла Лига, 3:2. Кабрал...
Тешка победа против Лас Палмас – Кореа ја остави Севиља во борбата за титула (ВИДЕО)
Шпанија
0

Тешка победа против Лас Палмас – Кореа ја остави Севиља во борбата за титула (ВИДЕО)

February 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Севиља на гости го победија Лас Палмас минимално во натпревар од 22-ро коло во Ла Лига, 0:1. Меса се закани...
Металург со победа ја заврши групната фаза – Чеховски Медведи лесно скршен во Скопје
Вести
0

Металург со победа ја заврши групната фаза – Чеховски Медведи лесно скршен во Скопје

February 12th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Металург го победија во СЦ Борис Трајковски рускиот Чеховски Медведи со 31:24 во натпревар од последното...
Абдурахими е новото големото засилување на Шкендија
Македонија
0

Абдурахими е новото големото засилување на Шкендија

February 12th, 2017 | by stefan
Share Македонскиот прволигаш, Шкендија денес потпиша со Бесарт Абдурахими. Во Тетово, Абдуархими стигна како слободен фудбалер...
Едер и Кандрева го вратија Интер на победнички пат – Трајковски, Несторовски и Палермо загубија од Аталанта (ВИДЕО)
Италија
0

Едер и Кандрева го вратија Интер на победнички пат – Трајковски, Несторовски и Палермо загубија од Аталанта (ВИДЕО)

February 12th, 2017 | by stefan
Share Од 24-то коло во Серија А се одиграа уште четири натпревари. Интер на Џузепе Меаца го победи Емполи, 2:0. Во 14-та минута Едер...
Тричковски погоди, Аек Ларнака не издржа до крај и мораше да се задоволи само со бод
Вести
0

Тричковски погоди, Аек Ларнака не издржа до крај и мораше да се задоволи само со бод

February 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Аек Ларнака и Аел Лимасол ремизираа во натпревар од 23-то коло во кипарската лига, 1:1. Победничкиот погодок...