Еврогол на Брејди од слободен удар – Барнли освои бод против Челси (ВИДЕО)
Англија
0

Еврогол на Брејди од слободен удар – Барнли освои бод против Челси (ВИДЕО)

February 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Барнли и Челси ремизираа на Турф Мур во натпревар од 25-то коло во ПЛ, 1:1. На Челси му требаше само седум...
Вуко Каров – Победа го наполни Тиквеш со шест погодоци во финалето
Македонија
0

Вуко Каров – Победа го наполни Тиквеш со шест погодоци во финалето

February 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Победа во финалето на турнирот Вуко Каров кој што се одржува во Кавадарци го победи Тиквеш убедливо со 0:6....
Вардар се коцкаше во Германија и го победи Турингер
Вести
0

Вардар се коцкаше во Германија и го победи Турингер

February 12th, 2017 | by stefan
Share Ракометарките на Вардар го победија Турингер во Германија во натпревар од ЛШ, 29:31. Вардарки го почнаа фуриозно...
Вардар СЦЈС елиминирани од Челинџ Купот – По втор пат поразени од Хорс
Вести
0

Вардар СЦЈС елиминирани од Челинџ Купот – По втор пат поразени од Хорс

February 12th, 2017 | by stefan
Share Ракометарките на Вардар СЦЈС го завршија натпреварувањето во Купот Челинџ откако два пати загубија од шведскиот клуб...
Втора победа во низа на Рома – По победата против Кротоне волчицата се врати на второто место (ВИДЕО)
Uncategorized
0

Втора победа во низа на Рома – По победата против Кротоне волчицата се врати на второто место (ВИДЕО)

February 12th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Рома го победија Кротоне на гости во натпревар од 24-то коло во Серија А, 0:2. Кротоне се закани преку Тонев...
Стојановски двоцифрен во поразот на Бетис од Естудиантес
Вести
0

Стојановски двоцифрен во поразот на Бетис од Естудиантес

February 12th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Реал Бетис загубија на домашен паркет од Естудиантес со 73:77 во натпревар од 21-во коло во АЦБ лигата....
После Олимпија кошаркарска лекција од МЗТ доби Крка
Вести
0

После Олимпија кошаркарска лекција од МЗТ доби Крка

February 12th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на МЗТ Скопје во СЦ Јане Сандански ја победија Крка со 89:65 во натпревар од 22-ро коло во АБА лигата. Се играше...
Македонскиот голгетер од 20 милиони евра – Два шпански гиганти го бараат, Зампарини одговара
Вести
0

Македонскиот голгетер од 20 милиони евра – Два шпански гиганти го бараат, Зампарини одговара

February 12th, 2017 | by stefan
Share Палермо стави цена на македонскиот напаѓач кој многу го гледаат како наследник на Амаури, Кавани и Дибала. Некогаш Амаури,...
Кралска победа против Осасуна – Реал Мадрид повторно е на врвот (ВИДЕО)
Шпанија
0

Кралска победа против Осасуна – Реал Мадрид повторно е на врвот (ВИДЕО)

February 11th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Реал Мадрид победија на ЕЛ Садар против Осасуна со 1:3 во натпревар од 22-ро коло во Ла Лига. Осасуна започна...
Струмица во драмата го победи Пелистер, Куманово подобар од Фени Индустри
Вести
0

Струмица во драмата го победи Пелистер, Куманово подобар од Фени Индустри

February 11th, 2017 | by stefan
Share Уште два натпревари се одиграа од 12-то коло во македонската кошаркарска Суперлига. Струмица на домашен паркет го победи...