Соколите замрзнаа на -34 во Црна Гора – Будуќност имаше полесен тренинг против македонскиот клуб
Вести
0

Соколите замрзнаа на -34 во Црна Гора – Будуќност имаше полесен тренинг против македонскиот клуб

February 11th, 2017 | by stefan
Share Кошаркарите на Карпош Соколи загубија во Црна Гора од Будуќност убедливо со 95:61 во натпревар од 22-ро коло во АБА лигата....
Тотенхем на колена од Садио Мане – Сенегалецот за две минути со два погодоци ги среди петлите (ВИДЕО)
Англија
0

Тотенхем на колена од Садио Мане – Сенегалецот за две минути со два погодоци ги среди петлите (ВИДЕО)

February 11th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Ливерпул на Енфилд го совладаа Тотенхем со 2:0 во натпревар од 25-то коло во ПЛ. После шеснаесет минути игра...
Барселона со пресврт го доби дербито против Веспрем – Борко фантастичен, само 2 погодоци на Лазаров
Вести
0

Барселона со пресврт го доби дербито против Веспрем – Борко фантастичен, само 2 погодоци на Лазаров

February 11th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Барселона го победија Веспрем во Унгарија во натпревар од десетото коло во ЛШ со 22:25. Веспрем после првото...
Вардар му се реваншира на Загреб за поразот во Хрватска – Македонскиот шампион е на врвот во групата Б
Вести
0

Вардар му се реваншира на Загреб за поразот во Хрватска – Македонскиот шампион е на врвот во групата Б

February 11th, 2017 | by stefan
Share Ракометарите на Вардар во СЦ Јане Сандански го победија Загреб со 25:20 во натпревар од десетото коло во ЛШ. Фуриозно го...
Работнички како на тренинг со Охрид, Кожув лесно со фенерџијата Вардар
Вести
0

Работнички како на тренинг со Охрид, Кожув лесно со фенерџијата Вардар

February 11th, 2017 | by stefan
Share Се одиграа првите два натпревари од 12-то коло во македонската кошаркарска Суперлига. Работнички на домашен паркет го...
Барселона се одмазди на фантастичен начин – Алавес доби шест парчиња на домашен терен од каталонската машинерија (ВИДЕО)
Шпанија
0

Барселона се одмазди на фантастичен начин – Алавес доби шест парчиња на домашен терен од каталонската машинерија (ВИДЕО)

February 11th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Барселона на гости убедливо го победи Алавес со 0:6 во натпревар од 22-ро коло во Ла Лига. Видал шутираше над...
Манчестер Јунајтед лесно со Вотфорд – Мата и Марсијал донесоа победа на црвените ѓаволи (ВИДЕО)
Англија
0

Манчестер Јунајтед лесно со Вотфорд – Мата и Марсијал донесоа победа на црвените ѓаволи (ВИДЕО)

February 11th, 2017 | by stefan
Share Од 25-то коло во ПЛ се одиграа уште пет натпревари. Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го победија Вотфорд со 2:0 на Олд...
Вуковиќ е новото засилување на Работнички
Македонија
0

Вуковиќ е новото засилување на Работнички

February 11th, 2017 | by stefan
Share Црногорскиот интернационалец Иван Вуковиќ е најново засилување за Работнички. По ангажманот на македонскиот...
Баерн во финишот го победи Инголштадт, Лајпциг и Дортмунд запишаа нови порази (ВИДЕО)
Германија
0

Баерн во финишот го победи Инголштадт, Лајпциг и Дортмунд запишаа нови порази (ВИДЕО)

February 11th, 2017 | by stefan
Share Уште пет натпревари се одиграа од 20-то коло во Бундеслигата. Дармштадт на домашен терен ја победи Борусија Дортмунд со 2:1....
Брегалница со пораз ги заврши подготовките за пролетиот дел од сезоната
Вести
0

Брегалница со пораз ги заврши подготовките за пролетиот дел од сезоната

February 11th, 2017 | by stefan
Share На пријателскиот натпревар кој што се одигра во Штип, Брегалница загуби минимално од српски Земун, 0:1. Единствениот...