Дали ова е вистинскиот дефанзивец за Арсенал?
Вести
0

Дали ова е вистинскиот дефанзивец за Арсенал?

July 28th, 2016 | by stefand
Поради големите проблеми со повреди, Арсенал до крајот на преодниот рок ќе се обиде да доведе нов дефанзивец. На мета на...
Сампаоли доби повик поради кој експресно заминува од Севиља?
Вести
0

Сампаоли доби повик поради кој експресно заминува од Севиља?

July 28th, 2016 | by stefand
Чилеанскиот стручњак Жорге Сампаоли би можел да ја напушти Севиља после само еден месец поминат на клупата на актуелниот...
Дали и тоа ќе го дочекаме: Познат наследникот на Венгер во Арсенал?!
Вести
0

Дали и тоа ќе го дочекаме: Познат наследникот на Венгер во Арсенал?!

July 28th, 2016 | by stefand
Арсен Венгер веќе 20 години е манџер на Арсенал, а неговиот договор со “Топџиите” истекува за 12 месеци. Според наводите...
Клоп објасни зошто го избркал Сако
Вести
0

Клоп објасни зошто го избркал Сако

July 28th, 2016 | by stefand
На големо изненадување, Јирген Клоп, од припремите во САД го избрка Мамаду Сако. Иако навивачите на Ливерпул најпрво...
Синот на Ларсон во центар на вниманието поради изјавата за Глазгов
Вести
0

Синот на Ларсон во центар на вниманието поради изјавата за Глазгов

July 28th, 2016 | by stefand
Голема бура во шкотската јавност предизвика синот на легендарниот напаѓач на Селтик, Хенрик Ларсон. Неговиот 19 годишен син...
Балотели пронајде нов клуб?
Вести
0

Балотели пронајде нов клуб?

July 27th, 2016 | by stefand
Италијанскиот напаѓач Марио Балотели ова лето скоро сигурно ќе ги напушти редовите на Ливерпул. Балотели се врати во...
Порно снимка од ѕвездата на Ливерпул излезе во јавност
Вести
0

Порно снимка од ѕвездата на Ливерпул излезе во јавност

July 27th, 2016 | by stefand
Во Ливерпул настана скандал откако беше откриено дека фудбалерот на тој клуб Натаниел Клајн има сопствено порно видео. Пред...
Гвардиола посебно воодушевен од еден играч
Вести
0

Гвардиола посебно воодушевен од еден играч

July 27th, 2016 | by stefand
Екипата на Манчестер Сити и понатаму се наоѓа во Кина каде што се припрема за новата сезона. Управата на клубот од...
Резервниот дрес на ПСЖ изгледа феноменално
Франција
0

Резервниот дрес на ПСЖ изгледа феноменално

July 27th, 2016 | by stefand
Екипата на ПСЖ во наредната сезона влегува со неколку промени во играчкиот кадар. Актуелниот шампион на Франција во овој...
Трансферот на Игуаин во Јувентус тема и црква во Неапол
Италија
0

Трансферот на Игуаин во Јувентус тема и црква во Неапол

July 27th, 2016 | by stefand
Трансферот на Гонзало Игуаин од Наполи во Јувентус, ја здрма јавноста во Италија. Најдобриот стрелец во Серија А за минатата...