Блинд на нетипичен начин го октри заминувањето на соиграчот од Манчестер Јунајтед
Вести
0

Блинд на нетипичен начин го октри заминувањето на соиграчот од Манчестер Јунајтед

January 2nd, 2017 | by Vlatko
Share Манчестер Јунајтед сигурно ќе остане без крилниот напаѓач во зимскиот трансфер период. Мемфис Депај се наоѓа во немилост...
Најдобриот играч на Белгија пристигнува на „Гудисон“?
Трансфери
0

Најдобриот играч на Белгија пристигнува на „Гудисон“?

January 2nd, 2017 | by Vlatko
Share Екипата на Евертон има големи планови за зимскиот трансфер период. Како што пишуваат англиските медиуми, Карамелите ќе...
Шпанците тврдат: Меси го доведува својот наследник на „Камп Ноу“
Трансфери
0

Шпанците тврдат: Меси го доведува својот наследник на „Камп Ноу“

January 2nd, 2017 | by Vlatko
Share „Mundo Deportivo“ тврди дека Барселона повторно ќе се заинтересира за одличниот напаѓач на Јувентус, Паоло Диабала. Момчето кое...
Гвардиола тргнува во акција: Го доведува својот миленик од Баерн?
Трансфери
0

Гвардиола тргнува во акција: Го доведува својот миленик од Баерн?

January 2nd, 2017 | by Vlatko
Share Пеп Гвардиола со Манчестер Сити е далеку од врвот во Премиер лигата и на големо размислува за засилувања. Англиските...
Фабрегас постави импресивен рекорд во Премиер лигата, следи лов на Руни и Лампард
Англија
0

Фабрегас постави импресивен рекорд во Премиер лигата, следи лов на Руни и Лампард

January 2nd, 2017 | by Vlatko
Share Во победата на Челси од 4:2 против Стоук Сити на „Стемфорд Бриџ“, Сеск Фабрегас ја нарпави 100. асистенција во Премиер...
Манчестер Јунајтед ја доведува ѕвездата на Реал и тоа потполно бесплатно
Трансфери
0

Манчестер Јунајтед ја доведува ѕвездата на Реал и тоа потполно бесплатно

January 2nd, 2017 | by Vlatko
Share Жозе Мурињо со Манчестер Јунајтед не имаше очекуван почеток. Сепак, како што сезоната одминува екипата игра се подобро и...
(Видео) Погледнете го неверојатниот пас на Погба и уште подобриот прием на Фелаини
Англија
0

(Видео) Погледнете го неверојатниот пас на Погба и уште подобриот прием на Фелаини

January 1st, 2017 | by Vlatko
Share Манчестер Јунајтед многу потешко од очекуваното го совлада Мидлсброу на „Олд Трафорд“. Гостите имаа водство до 85....
(Видео) Од тешка беда и сиромаштија до раскош: Погледнете го возниот парк на Озил
Фудбал
0

(Видео) Од тешка беда и сиромаштија до раскош: Погледнете го возниот парк на Озил

January 1st, 2017 | by Vlatko
Share Месут Озил, како и повеќето фудбалери, израснал во сиромаштија. Сепак, за негова среќа, тој го избра фудбалот, а сега ужива...
Тотенхем убедлив, Кејн го изедначи рекордот на Анри
Англија
0

Тотенхем убедлив, Кејн го изедначи рекордот на Анри

January 1st, 2017 | by Vlatko
Share Тотенхем во новата 2017. година влезе со убедлива победа од 4:1 на гостувањето во Вотфорд. Се беше решено уште во првите 45...
Конте стави крај на сите шпекулации во врска со трансферот на Куртоа во Реал
Вести
0

Конте стави крај на сите шпекулации во врска со трансферот на Куртоа во Реал

December 31st, 2016 | by Vlatko
Share Во победничката серија од 12 натпревари, Челси прими само два гола. Освен одбранбениот ред, за тоа е заслужен и Тибо Куртоа,...