Вести

Атлетико спаси само бод во лудиот натпревар во Гирона
0

Атлетико спаси само бод во лудиот натпревар во Гирона

August 19th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Новајлијата Гирона му приреди незгоден натпревар на тимот на Атлетико Мадрид на домашен терен по кој двата тима ги...
Уште едно разочарувачко гостување на Арсенал кај Стоук
0

Уште едно разочарувачко гостување на Арсенал кај Стоук

August 19th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Тимот на Арсенал имаше уште едно разочарувачко гостување кај тимот на Стоук, откако загуби со минимални 1:0.   Како и...
Против Јувентус не може ни видео-асистентот, победа во првото коло за бјанконерите
0

Против Јувентус не може ни видео-асистентот, победа во првото коло за бјанконерите

August 19th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Напаѓачкото трио на Јувентус денеска работеше како подмачкано и му помогна на италијанскиот шампион да стигне до три...
Премиер Лига: Ливерпул може и без Коутињо, одлично враќање за Чичарито во Англија
0

Премиер Лига: Ливерпул може и без Коутињо, одлично враќање за Чичарито во Англија

August 19th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Пет натпревари се одиграа во терминот од 16:00 часот во англиската Премиер Лига, од кои на три триумфираа домашните...
Бундес Лига: Доминантна претстава на Дортмунд, кошмарен старт за Мајнц
0

Бундес Лига: Доминантна претстава на Дортмунд, кошмарен старт за Мајнц

August 19th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Првото коло од Бундес Лигата донесе перфектен старт за Питер Бош како нов тренер на Борусија Дортмунд, но и...
Соиграчот на Алиоски пред трансфер во Премиер Лигата
0

Соиграчот на Алиоски пред трансфер во Премиер Лигата

August 19th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Крис Вуд од Лидс Јунајтед е пред трансфер во редовите на Барнли за сума од 15 милиони фунти. Интернационалецот од Нов...
Манчестер Јунајтед продолжува да гази
0

Манчестер Јунајтед продолжува да гази

August 19th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share По Вест Хем кој во првото коло на „Олд Трафорд“ беше поразен со 4:0, во второто коло од новата сезона во Премиер Лигата со...
Спировски: Ништо не е готово, реваншот ќе биде многу тежок
0

Спировски: Ништо не е готово, реваншот ќе биде многу тежок

August 19th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Екипата на Вардар забележа огромна победа во четвртокот во првиот натпревар од плеј-офот од Лигата на Европа. „Црвено...
Иако е далеку 5.000 километри од Лондон, Коста тренира сам и се уште го носи дресот на Челзи
0

Иако е далеку 5.000 километри од Лондон, Коста тренира сам и се уште го носи дресот на Челзи

August 19th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Диего Коста моментално е во Бразил, на повеќе од 5.000 киломтери одалеченост од Лондон, каде што тој сам се спрема за...
Летечкиот Швеѓанец: Ибрахимовиќ речиси е заздравен и ќе се врати фит во Јунајтед
0

Летечкиот Швеѓанец: Ибрахимовиќ речиси е заздравен и ќе се врати фит во Јунајтед

August 19th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Според сликите кои куржат низ англсиките медиуми, Златан Ибрахимовиќ ги има надминато проблемите со повредата на...