Светско првенство

Состав на најдобрите 11 фудбалери кои нема да играат на СП во Русија!
0

Состав на најдобрите 11 фудбалери кои нема да играат на СП во Русија!

October 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Би-Би-Си направи еден состав од најдобрите 11 играчи кои нема да играат на СП во Русија бидејќи не ги поминаа...
Шампионите на своите контитенти што не одат на СП!
0

Шампионите на своите контитенти што не одат на СП!

October 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Можно е и тоа. Шампионите од Јужна, Средна и Северна Америка како и шампионот од Африка нема да одат на СП во Русија...
Панама си обезбеди пласман на СП во Русија наредното лето и тоа погледнете со каков гол!
0

Панама си обезбеди пласман на СП во Русија наредното лето и тоа погледнете со каков гол!

October 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Неверојатен погодок беше признат за важечки на вчерашниот квалификациски натпревар од Средна и Северна Америка  помеѓу...
Фалкао намести натпревар пред милиони гледачи!
0

Фалкао намести натпревар пред милиони гледачи!

October 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Аргентина го победи Еквадор и беше јасно дека директно ќе се пласира на СП. Беше следен и резултатот од Перу каде што играа...
Слика која опишува како Аргентинците заминаа на СП!
0

Слика која опишува како Аргентинците заминаа на СП!

October 11th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Доволно е само да ја поставиме сликата, таа зборува за се. Инаку, Аргентина едвај успеа да обезбеди пласман на СП во Русија,...
Сензација: САД нема да оди на СП по 32 години (видео)
0

Сензација: САД нема да оди на СП по 32 години (видео)

October 11th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Луда завршница на квалификациите за пласман на Светското првенство имаше и во Северна и Централна Америка. Епилогот ги...
Теренот гори но Босна не оди на светско! Еве што се случуваше денеска во Естонија!
0

Теренот гори но Босна не оди на светско! Еве што се случуваше денеска во Естонија!

October 10th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Босна и Херцеговина денеска гостуваше во Естонија каде што го одигра последниот натпревар од квалификацискиот циклус за...
Ова се дресовите со кои Германија ќе замине на СП!
0

Ова се дресовите со кои Германија ќе замине на СП!

October 10th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Германија се пласираше на СП, еден од најголемите фаворити за освојување денеска и ги објави своите дресови за наредното...
Израелската полиција спречи голема трагедија!
0

Израелската полиција спречи голема трагедија!

October 10th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Шпанија обезбеди учество на СП во Русија наредната година на последниот квалификациски натпревар против Израел можеше...
Тим Кејхил ги расипа соништата на Сирија за СП!
0

Тим Кејхил ги расипа соништата на Сирија за СП!

October 10th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Бајката наречена Сирија денеска заврши во Австралија. Сирија не оди на СП, Австралија со победа од 2:1 денеска во вториот...