Светско првенство

Селекторот Ангеловски го објави списокот за Шпанија
0

Селекторот Ангеловски го објави списокот за Шпанија

May 23rd, 2017 | by pance
Share Македонската А репрезентација на 11. јуни против Шпанија во Скопје на Националната арена „Филип Втори“ ја очекува нов...
ФИФА потврди – Ќе има видео технологија на СП во Русија!
0

ФИФА потврди – Ќе има видео технологија на СП во Русија!

April 27th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share На СП во Русија во 2018-та година судиите ќе имаат помош од видео технологијата. Инфантино, претседателот на ФИФА, изјави...
Три земји поднесуваат заедничка кандидатура за СП 2026 година!
0

Три земји поднесуваат заедничка кандидатура за СП 2026 година!

April 10th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Се случувало 2 земји да бидат домаќини на СП, но никогаш не се случувало да бидат 3, но наскоро може и тоа да го видиме. САД,...
Андора после 12 години го освои првиот бод
0

Андора после 12 години го освои првиот бод

March 25th, 2017 | by pance
Share Селекцијата на Андора вечерва освои бод во дуелот со Фарски Острови (0:0). Андора стигна до првиот бод во мечот со Фарски...
„Сакаме да одиме во Русија без загубен бод“
0

„Сакаме да одиме во Русија без загубен бод“

March 25th, 2017 | by pance
Share Селекторот на фудбалската репрезентација на Германија Јоаким Лев постави денеска пред својата екипа голем предизвик....
Колман доживеа двојна скршеница, еве колку ќе паузира!
0

Колман доживеа двојна скршеница, еве колку ќе паузира!

March 25th, 2017 | by pance
Share Дефанзивецот на репрезентацијата на Ирска и Евертон доживеа страшна повреда во мечот од квалификациите за СП со...
Хаман се прашува: Како Бејл не е исклучен?
0

Хаман се прашува: Како Бејл не е исклучен?

March 25th, 2017 | by pance
Share Герет Бејл без сомнеж е еден од најдобрите фудбалери на светот. Сепак, неговото однесување на натпреварот Велс и...
Македонија ја запиша првата победа, Несто-гол два пати стрелаше, деби гол за Николов
0

Македонија ја запиша првата победа, Несто-гол два пати стрелаше, деби гол за Николов

March 24th, 2017 | by pance
Share Нашата најдобра репрезентација ја запиша првата победа во квалификациите за СП во 2018 година во Русија со победата против...
Смолинг се повреди, Саутгејт повика дебитант
0

Смолинг се повреди, Саутгејт повика дебитант

March 24th, 2017 | by pance
Share Стоперот на Мидлзборо ќе биде во конкуренција за квалификациониот дуел против Литванија, пренесуваат островските...
Аргентина со гол на Меси го победи Чиле!
0

Аргентина со гол на Меси го победи Чиле!

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Аргентина вчера на домашен терен беше подобра од Чиле со 1:0 во рамки на 13-то коло од квалификациите за СП. Единствениот гол...
I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди