Англија

Наследникот на Раниери е тренер на месецот во ПЛ?!
0

Наследникот на Раниери е тренер на месецот во ПЛ?!

March 24th, 2017 | by pance
Share Одредено е кои се наоѓаат во конкуренција за тренер на март во елитниот англиски ранг. Изгледа дека управата на Лестер...
Кошчелни изјави кој е најдобриот играч во ПЛ оваа сезона!
0

Кошчелни изјави кој е најдобриот играч во ПЛ оваа сезона!

March 24th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Лорен Кошчелни е важна алка во составот на Арсенал оваа година. Тој е клучот на Венгер, а пофалби има и до неговиот...
„Н`Голо Канте е најдобар играч во ПЛ“
0

„Н`Голо Канте е најдобар играч во ПЛ“

March 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Стоперот на Арсенал и Франција, Кошчелни одговараше на прашањата на новинарите пред натпреварот на Франција и Луксембург...
Клоп се откажа од него, а тој е номиниран за играч на месецот во ПЛ!
0

Клоп се откажа од него, а тој е номиниран за играч на месецот во ПЛ!

March 24th, 2017 | by Dare Smilanov
Share На листата кандидати за играч на месецот во ПЛ се наоѓаат 2 играчи на Бурнмут, и по еден од Евертон, Саутемптон, Кристал...
Легенда на Арсенал ќе го менува Венгер?
0

Легенда на Арсенал ќе го менува Венгер?

March 24th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Пол Мерсон во едно гостување за Скај Спортс изјави дека Патрик Виера би требало да биде достојна замена за Венгер....
Деле Али доби суспензија!
0

Деле Али доби суспензија!

March 24th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Спарси се втори во ПЛ и играат полуфинале во ФА Купот, местото во Европа им е загарантирано за наредната сезона. Деле Али...
Навивач собира милијарда евра да го купи Арсенал
0

Навивач собира милијарда евра да го купи Арсенал

March 23rd, 2017 | by pance
Share Еден навивач на Арсенал дојде до една идеја да поткрене crowdfunding кампања со цел да собере пари да го откупи клубот и да стане...
Евертон се сели!?
0

Евертон се сели!?

March 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Новиот дом на Евертон би требало да биде сместен во Блемри Мур, близу до центарот на Ливерпул. Инаку, ова е трет обид на...
Натпреварите во Англија започнуваат со минута молк
0

Натпреварите во Англија започнуваат со минута молк

March 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Оваа одлука е донесена поради терористичкиот напад кој се случи во Лондон. Ова важи за лигите под третата лига, бидејќи ПЛ...
„Санчез не е голем играч!“
0

„Санчез не е голем играч!“

March 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Поранешниот голман на Арсенал, Леман остави голема трага во тимот и сега испрати критики на сметка на Санчез. Статистички...