Англија

Голема тепачка на навивачите на Арсенал и Манчестер Сити(ВИДЕО)
0

Голема тепачка на навивачите на Арсенал и Манчестер Сити(ВИДЕО)

April 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Арсенал во драматичен финиш во ½-финалето на ФА купот го победи Сити со 2:1, а по натпреварот дојде и до голема тепачка...
Колегите одлучија – Наградата за најдобар играч на сезоната оди на „Бриџ“!
0

Колегите одлучија – Наградата за најдобар играч на сезоната оди на „Бриџ“!

April 23rd, 2017 | by pance
Share Професионалните фудбалери кои настапуваат за клубовите од Премиер лигата одлучија наградата за најдобар играч во...
„Ако бидам избран за најдобра, ќе го повика Канте на говорницата!“
0

„Ако бидам избран за најдобра, ќе го повика Канте на говорницата!“

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Толку многу е важе Канте за играта на Челси. Челси оди кон титула во ПЛ, има 4 бодови повеќе од Тотенхем, а за таа ситуација е...
Проблеми за Манчестер – Никој не знае каде им исчезна фудбалерот!
0

Проблеми за Манчестер – Никој не знае каде им исчезна фудбалерот!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Јунајтед играат денес на гостувањето кај Барнли во рамки на 34-то коло во ПЛ. Јунајтед на ова гостување ќе...
„За Лукаку не би било никаков напредок доколку замине во Јунајтед“
0

„За Лукаку не би било никаков напредок доколку замине во Јунајтед“

April 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Златан Ибрахимовиќ се здоби со тешка повреда на коленото, па Јунајтед веднаш бара замена за него. Ибрахимовиќ секако нема...
Срамота за Крауч – Го прескокна човек од 165 см!
0

Срамота за Крауч – Го прескокна човек од 165 см!

April 23rd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Секоја сезона во ПЛ носи неколку возбудувања. Па така минатите сезони Агуеро со последен удар во сезоната го постигна...
„Денеска загуби подобриот тим“
0

„Денеска загуби подобриот тим“

April 22nd, 2017 | by pance
Share Најдобриот стрелец на Тотенхем Хари Кејн беше разочаран после денешниот пораз од Челси (4:2)) во полуфиналето на ФА Куп....
Нов удар за Јунајтед, уште еден играч мора на долга пауза!
0

Нов удар за Јунајтед, уште еден играч мора на долга пауза!

April 22nd, 2017 | by pance
Share Долга пауза за двајцата. Фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед се огласи денеска по повод повредите на Златан Ибрахимовиќ...
Лепотици на Вилијан и Матиќ – Челси во голедата го победи Тотенхем за финале (ВИДЕО)
0

Лепотици на Вилијан и Матиќ – Челси во голедата го победи Тотенхем за финале (ВИДЕО)

April 22nd, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Челси го победија Тотенхем на Вембли во полуфиналето во ФА Купот, 4:2. Вилијан со фантастичен погодок од...
Ако Челси ја изгуби титулата, тогаш виновникот е веќе познат!
0

Ако Челси ја изгуби титулата, тогаш виновникот е веќе познат!

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Сите чекаат да замине, а повторно во него гледаат расплет на сезоната. Бројките не се задоволувачки, по караницата со...