Англија

Лоши вести за Тери пред натпреварот против Тотенхем!
0

Лоши вести за Тери пред натпреварот против Тотенхем!

April 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во Англија денес се игра првиот ½-финален натпревар од ФА купот во кој ќе играат Челси и Тотенхем. Во минатите неколку...
Поради што е извесно дека Ибра заврши со Манчестер?
0

Поради што е извесно дека Ибра заврши со Манчестер?

April 21st, 2017 | by pance
Share Златан Ибрахимовиќ ја заврши сезоната, наведуваат англиските медиуми. Враќање во дресот на Манчестер Јунајтед е под знак...
Што вели Адам Џонсон од затворот?
0

Што вели Адам Џонсон од затворот?

April 21st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Во Англија излезе спорна изјава на Адам Џонсон во врска со случајот поради кој издржува казна. Поранешниот играч на Сити и...
Куртоа ќе биде подготвен за дуелот против Тотенхем!
0

Куртоа ќе биде подготвен за дуелот против Тотенхем!

April 21st, 2017 | by Dare Smilanov
Share Тренерот на Челси, Антонио Конте потврди дека Тибо Куртоа се враќа на голот на Челси за дуелот против Тотенхем. Куртоа се...
„Ќе останам овде и наредната сезона“
0

„Ќе останам овде и наредната сезона“

April 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Тренерот на Вотфорд, Валтер Мацари изјави дека тој е сигурен дека и наредната сезона ќе остане овде. „Што се однесува до...
„Колашинац сеуште не е играч на Арсенал“
0

„Колашинац сеуште не е играч на Арсенал“

April 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Договор со Сеад Колашинац сеуште не е постигнат, изјави денеска Арсен Венгер. За услугите на босанецот заинтересирани се...
Лампард и Џеко во „куќата на славните“
0

Лампард и Џеко во „куќата на славните“

April 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Во куќата на славните во националниот фудбалски музеј влегуваат Франк Лампард и Стивен Џерард. Двајцата неодамна ги...
Доминација на играчите на Челси и Тотенхем во тимот на сезоната
0

Доминација на играчите на Челси и Тотенхем во тимот на сезоната

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Здружението на професионални фудбалери на Англија ги одбра 11-те најдобри во сезоната која завршува. Иако до крајот има...
Сити подготви спектакуларни дресови за наредната сезона
0

Сити подготви спектакуларни дресови за наредната сезона

April 19th, 2017 | by pance
Share Челниците на Манчестер Сити веќе лесно размислува за наредната сезона, па во подготовка се дресови со кој играчите на...
„Нани е единствен играч на кој Фергусон не го подигна тонот“
0

„Нани е единствен играч на кој Фергусон не го подигна тонот“

April 18th, 2017 | by pance
Share Сер Алекс Фергусон е еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот првенствено поради резултатите кои ги оствари...