Англија

„Откако замина Канте работите се сменија!“
0

„Откако замина Канте работите се сменија!“

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Јапонскиот фудбалер, Оказаки е еден од фудбалерите кои по освојувањето на титулата од страна на Лестер, одлучи да остане во...
„Сити заслужи да победи!“
0

„Сити заслужи да победи!“

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино има голема причина за задоволство по освоениот бод на „Етихад“ кај Сити. Тотенхем...
Вест Хем остана без својот играч до крајот на сезоната
0

Вест Хем остана без својот играч до крајот на сезоната

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Од Вест Хем потврдија дека италијанскиот дефанзивец Ангело Огбона ќе го пропушти останатиот дел од сезоната затоа што мора...
„Фламини ми ја заврши кариерата во Арсенал“
0

„Фламини ми ја заврши кариерата во Арсенал“

January 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Младиот фудбалер на Њукасл, Исак Хајден ги помина сите млади селекции на Арсенал, но само поради еден удар на тренинг,...
„Како да победиме?“
0

„Како да победиме?“

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Манчестер Сити одигра нерешено на свој терен во 22-то коло од ПЛ против Тотенхем. Сити испушти водство од 2:0, а Гвардиола за...
На Манчестер Сити не му беа доволни и два погодоци предност против Тотенхем – Деле Али и Сон ги спасија петлите од пораз (ВИДЕО)
0

На Манчестер Сити не му беа доволни и два погодоци предност против Тотенхем – Деле Али и Сон ги спасија петлите од пораз (ВИДЕО)

January 21st, 2017 | by stefan
Фудбалерите на Манчестер Сити и Тотенхем ремизираа на Итихад, 2:2 во натпревар од 22-то коло во ПЛ. Манчестер Сити доминираше во...
Фантастичен гол на Вејн Руни од слободен удар (Видео)
0

Фантастичен гол на Вејн Руни од слободен удар (Видео)

January 21st, 2017 | by pance
Манчестер Јунајтед креираше шанси, а Стоук имаше водство се до 94 минута кога Вејн Руни од слободен удар донесе бод на...
Руни го спаси Јунајтед од пораз против Стоук, втора победа во низа за Вест Хем
0

Руни го спаси Јунајтед од пораз против Стоук, втора победа во низа за Вест Хем

January 21st, 2017 | by stefan
Се одиграа уште пет натпревари од 22-то коло во ПЛ. Борнмут и Вотфорд ремизираа, 2:2. Кабаселе во првото полувреме погоди за...
Спектакл на Енфилд – Пет погодоци, враќање од 0:2 на Ливерпул и изненадувачка победа на Свонси (ВИДЕО)
0

Спектакл на Енфилд – Пет погодоци, враќање од 0:2 на Ливерпул и изненадувачка победа на Свонси (ВИДЕО)

January 21st, 2017 | by stefan
Фудбалерите на Свонси го победија Ливерпул на Енфилд со 2:3 во натпревар од 22-то коло во ПЛ. Првото полувреме имаше шанси и на...
Што ли да мисли Коста после ова – Конте побара ручек со него, па потоа не се појави!
0

Што ли да мисли Коста после ова – Конте побара ручек со него, па потоа не се појави!

January 21st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Што се случи навистина и што ќе се случува после ова? Според медиумите, сите страни се сложиле до лето да не се крева прашина, а...