Англија

„Колашинац сеуште не е играч на Арсенал“
0

„Колашинац сеуште не е играч на Арсенал“

April 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Договор со Сеад Колашинац сеуште не е постигнат, изјави денеска Арсен Венгер. За услугите на босанецот заинтересирани се...
Лампард и Џеко во „куќата на славните“
0

Лампард и Џеко во „куќата на славните“

April 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Во куќата на славните во националниот фудбалски музеј влегуваат Франк Лампард и Стивен Џерард. Двајцата неодамна ги...
Доминација на играчите на Челси и Тотенхем во тимот на сезоната
0

Доминација на играчите на Челси и Тотенхем во тимот на сезоната

April 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Здружението на професионални фудбалери на Англија ги одбра 11-те најдобри во сезоната која завршува. Иако до крајот има...
Сити подготви спектакуларни дресови за наредната сезона
0

Сити подготви спектакуларни дресови за наредната сезона

April 19th, 2017 | by pance
Share Челниците на Манчестер Сити веќе лесно размислува за наредната сезона, па во подготовка се дресови со кој играчите на...
„Нани е единствен играч на кој Фергусон не го подигна тонот“
0

„Нани е единствен играч на кој Фергусон не го подигна тонот“

April 18th, 2017 | by pance
Share Сер Алекс Фергусон е еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот првенствено поради резултатите кои ги оствари...
„Математички сеуште имаме шанса до првите 4 позиции!“
0

„Математички сеуште имаме шанса до првите 4 позиции!“

April 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Арсенал вчера против Мидлсброу победи со 2:1 и остана во трка за топ 4. Арсенал претходно имаа 2 порази и против Мидлсброу...
Арсенал се врати во трка за топ 4, за Мидлсброу нема спас!
0

Арсенал се врати во трка за топ 4, за Мидлсброу нема спас!

April 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Денес се одигра натпреварот од 33-то коло во ПЛ помеѓу тимовите на Миделсброу и Арсенал. Првото возбудување во натпреварот...
Тери го избра најдобриот состав во историјата на Челси!
0

Тери го избра најдобриот состав во историјата на Челси!

April 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Челси на официјалната страна објави дека капитенот на тимот, Тери на крајот на сезоната ќе замине од клубот. 36-годишниот...
Ѕола си поднесе оставка после лошите резултати!
0

Ѕола си поднесе оставка после лошите резултати!

April 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Џанфранко Ѕола повеќе не е тренер на Бирмингем. Денешниот пораз од Бартон беше капката која ја прели чашата, а веќе...
20 годишната бајка има крај: Тери заминува!
0

20 годишната бајка има крај: Тери заминува!

April 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Џон Тери, на крајот од оваа сезона го напушта Челси, тоа денеска е потврдено од страна на лондонскиот клуб. Тери пред скоро...