Англија

Манчестер Јунајтед продолжува да гази
0

Манчестер Јунајтед продолжува да гази

August 19th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share По Вест Хем кој во првото коло на „Олд Трафорд“ беше поразен со 4:0, во второто коло од новата сезона во Премиер Лигата со...
Иако е далеку 5.000 километри од Лондон, Коста тренира сам и се уште го носи дресот на Челзи
0

Иако е далеку 5.000 километри од Лондон, Коста тренира сам и се уште го носи дресот на Челзи

August 19th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Диего Коста моментално е во Бразил, на повеќе од 5.000 киломтери одалеченост од Лондон, каде што тој сам се спрема за...
Летечкиот Швеѓанец: Ибрахимовиќ речиси е заздравен и ќе се врати фит во Јунајтед
0

Летечкиот Швеѓанец: Ибрахимовиќ речиси е заздравен и ќе се врати фит во Јунајтед

August 19th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Според сликите кои куржат низ англсиките медиуми, Златан Ибрахимовиќ ги има надминато проблемите со повредата на...
Тотенхем го потврди првото засилување
0

Тотенхем го потврди првото засилување

August 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тотенхем го потврди својот прв трансфер ова лето. Во редовите на клубот од „Вајт Харт Лејн“ ова лето ќе пристигне...
Манчестер Сити е спремен да плати 25 милиони за фудбалерот на ВБА
0

Манчестер Сити е спремен да плати 25 милиони за фудбалерот на ВБА

August 18th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Иако менаџерот на Вест Бромвич Албион, Тони Пјулис верува дека понуда од 25 милиони од Манчестер Сити за неговиот...
Иако е повреден, Лук Шо добива нов договор од Манестер Јунајтед
0

Иако е повреден, Лук Шо добива нов договор од Манестер Јунајтед

August 18th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Левиот бек на Манчестер Јунајтед, Лук Шо ќе добие нов договор од клубот, иако тој сеуште се опоравува од стравичната...
„Знам дека сакаат да го задржат, но секој играч сонува да игра за Барселона“
0

„Знам дека сакаат да го задржат, но секој играч сонува да игра за Барселона“

August 18th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Поранешниот играч на Ливерпул, Крег Белами, верува дека Филип Кутињо треба да биде продаден на Барселона оваа...
Куман заинтересиран да го донесе Коста во Евертон
0

Куман заинтересиран да го донесе Коста во Евертон

August 18th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Диего Коста е решен да ја менува средината бидејќи повеќе не сака да игра за Челзи, или поточно за тренерот на Челзи,...
Манчестер Јунајтед го очекува да се врати, тој се опоравува на Сен Тропе
0

Манчестер Јунајтед го очекува да се врати, тој се опоравува на Сен Тропе

August 17th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Златан Ибрахимовиќ, моментално ужива во летото и во плажите на Сен Тропе. Напаѓачот, кој сеуште се опоравува од...
Се огласи Диего Коста: Не се враќам во Челси
0

Се огласи Диего Коста: Не се враќам во Челси

August 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Диего Коста се обрати до јавноста преку соопштение во кое наведува дека нема намера да се врати во Челси. Шпанскиот...