Англија

Рој Кин: „Има само еден тим во Премиер Лигата за кого би платил да го гледам“
0

Рој Кин: „Има само еден тим во Премиер Лигата за кого би платил да го гледам“

August 17th, 2017 | by Jordan Tancev
Share    Поранешниот играч и легенда на Манчестер Јунајтед, Рој Кин признава дека постои само еден тим во Премиер Лигата за...
Саутемптон испрати јасна порака до Челзи и Ливерпул околу заминувањето на Ван Дијк
0

Саутемптон испрати јасна порака до Челзи и Ливерпул околу заминувањето на Ван Дијк

August 16th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Челзи и Ливерпул оваа лето сакаа во своите редови да го доведат извонредниот дефанзивец на Саутемптон, Вирџил Ван...
Џо харт се пофали со нова тетоважа, вели дека е инспириран од Дибала
0

Џо харт се пофали со нова тетоважа, вели дека е инспириран од Дибала

August 16th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Голманот на Вест Хем, Џо Харт се пофали на социјалните мрежи дека има нова тетоважа, слична на онаа што ја носи на...
Смолинг има само пофални зборови за Немања Матиќ
0

Смолинг има само пофални зборови за Немања Матиќ

August 16th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Српскиот интернационалец, Немања Матиќ, кој командува со средината од теренот, оваа лето му се приклучи на...
Охрабрување за Барселона: Коутињо одбива да игра за Ливерпул
0

Охрабрување за Барселона: Коутињо одбива да игра за Ливерпул

August 16th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Тимот на Барселона е ставен во тешка ситуација по заминувањето на Нејмар и секојдневно се труди да најде негова...
Видео: Зошто ќе им е Санчез? „Вундеркидот“ на Арсенал постигна фантастичен гол
0

Видео: Зошто ќе им е Санчез? „Вундеркидот“ на Арсенал постигна фантастичен гол

August 16th, 2017 | by Jordan Tancev
Share   Младиот фудбалер на Арсенал, Реис Нелсон, секојдневно ги воодушевува фановите на Арсенал со неговите одлични игри, а...
ВИДЕО: Диаби едвај ги задржа солзите откако слушна што мислат за него фановите на Арсенал
0

ВИДЕО: Диаби едвај ги задржа солзите откако слушна што мислат за него фановите на Арсенал

August 16th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Несудената четворка на Арсенал, Абу Диаби, фудбалерот кој имаше потенцијал да стане наследник на славниот Патрик...
Тотенхем силно заинтересиран за играч на Ајакс
0

Тотенхем силно заинтересиран за играч на Ајакс

August 16th, 2017 | by Kiril Zarinski
Share   Тотенхем остана единствениот клуб од Премиер Лигата кој летово не потроши ниту фунта на донесување на нови играчи. Но,...
По стапките на идолот, од маскота до првотимец на Ливерпул
0

По стапките на идолот, од маскота до првотимец на Ливерпул

August 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Трент Александер Арнолд е 18 годишен тинејџер за кого повеќето љубители на фудбалот и воопшто немаат слушнато. Станува...
Хоселу се пресели во Њукасл
0

Хоселу се пресели во Њукасл

August 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Хоселу го комплетираше трансферот во Њукасл од редовите на Стоук. Шпанецот беше голема желба на неговиот сонародник на...