Англија

Познато кога Куртоа ќе се врати на терен!
0

Познато кога Куртоа ќе се врати на терен!

April 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Фудбалерите на Челси беа поразени од Манчестер Јунајтед со 2:0 во 33тото коло од ПЛ. Со овој пораз, трката за титулата за...
Анри удри по Арсенал: „Не гледам зошто најдобрите играчи би доаѓале“
0

Анри удри по Арсенал: „Не гледам зошто најдобрите играчи би доаѓале“

April 17th, 2017 | by pance
Share Тиери Анри ја анализираше ситуацијата во Арсенал која не е добра во овој момент. Зошто најдобрите не сакаат во Арсенал?...
„Белерин не е на ниво оваа сезона!“
0

„Белерин не е на ниво оваа сезона!“

April 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Венгер изјави дека неговиот играч не игра како што треба оваа сезона. Многу проблеми има во играта на Арсенал, во тоа нема...
Шокантни вести – Венгер спречил враќање на легенда во Арсенал!
0

Шокантни вести – Венгер спречил враќање на легенда во Арсенал!

April 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во последно време медиумите пишуваа дека Овермарс би можел да се вративо Арсенал, во улога на спортски директор. Венгер го...
Мурињо ја прекина 10-годишната серија на Челси!
0

Мурињо ја прекина 10-годишната серија на Челси!

April 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Екипата на Јунајтед го победи Челси со 2:0 во ПЛ. Ова беше слатка одмазда за него кој неодамна беше пречекан со свирежи во...
Куртоа во најважен дел од сезоната го „предаде“ Челси!
0

Куртоа во најважен дел од сезоната го „предаде“ Челси!

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Манчестер Јунајтед со 2:0 го победи Челси, а на голот на гостите од Лондон бранеше Беговиќ. Тој во последен момент мораше да...
„Времето не е идеално, но не планирам да заминам“
0

„Времето не е идеално, но не планирам да заминам“

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Диего Коста изјави дека нема намера да замине од Челси. За иднината на Коста се пишуваше во последните месеци, но...
Цела Англија му се смее на Кејхил, тој тврди дека не испадна глуп (ВИДЕО)
0

Цела Англија му се смее на Кејхил, тој тврди дека не испадна глуп (ВИДЕО)

April 16th, 2017 | by stefan
Share Тоа што го направи ги изнервира навивачите на Челси најверојатно и Конте, но англискиот репрезентативец ја објасни...
„Јас сум виновен!“
0

„Јас сум виновен!“

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Челси денес беше поразен од Јунајтед со 2:0. Јунајтед го надиграа Челси и победија со 2:0, а тренерот на Челси, Конте ја...
Беше миленик на навивачите, но ова нема да му го простат!
0

Беше миленик на навивачите, но ова нема да му го простат!

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мурињо со Челси направи големи работи. Со доаѓањето во клубот во 2004 година го однесе тимот до првата титула по 50 години и...