Англија

„Нема смисла да играме вака“
0

„Нема смисла да играме вака“

February 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп не знаеше како да го објасни новиот пораз на својот тим, а овој пат од Хал со 2:0. Ливерпул...
„Не е проблемот во карактерот“
0

„Не е проблемот во карактерот“

February 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Арсенал, Венгер вели дека неговите играчи имаат карактер, иако беа поразени од Челси. Челси победи со 3:1 и така...
„Сеуште не ја освоивме титулата!“
0

„Сеуште не ја освоивме титулата!“

February 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Челси, Антонио Конте вели дека неговиот тим сеуште ја нема освоено титулата. Челси го победи Арсенал со 3:1 и...
Никогаш не било полошо – Бесните навивачи го истурија гневот врз играчите!
0

Никогаш не било полошо – Бесните навивачи го истурија гневот врз играчите!

February 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Кристал Палас беше понижен во натпреварот против Сандерленд. Палас на полувремето губеше со 4:0, а незадоволните домашни...
На играчите им ги забрани слободните денови, а веднаш стигнаа и резултатите!
0

На играчите им ги забрани слободните денови, а веднаш стигнаа и резултатите!

February 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Менаџерот на Хал Сити, Марко Силва на своите играчи не им даде слободни денови додека не помине „вондредната ситуација“....
„Никој не мислеше дека Лестер ќе ја одбрани титулата!“
0

„Никој не мислеше дека Лестер ќе ја одбрани титулата!“

February 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Јунајтед утре ќе гостуваат кај Лестер. Лестер оваа сезона ја бранат титулата која ја освоија во минатата...
„Сакам да освојам трофеј со Тотенхем!“
0

„Сакам да освојам трофеј со Тотенхем!“

February 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Хари Кејн нема намера да го напушти клубот поради трофеј. Овој 23-годишен фудбалер постојано се поврзуваше со Јунајтед, но...
Хери Кејн од пенал го реши Мидлзбро и го остави Тотенхем во борба за титулата  (ВИДЕО)
0

Хери Кејн од пенал го реши Мидлзбро и го остави Тотенхем во борба за титулата (ВИДЕО)

February 4th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Тотенхем на домашен терен минимално го победи Мидлзбро минимално во натпревар од 24-то коло во ПЛ, 1:0. Валдес...
Н’Диаје и Ниасе го исфрлија Ливерпул од борбата за титула, шест парчиња за Борнмут на Гудисон од Евертон
0

Н’Диаје и Ниасе го исфрлија Ливерпул од борбата за титула, шест парчиња за Борнмут на Гудисон од Евертон

February 4th, 2017 | by stefan
Share Од 24-то коло во ПЛ се одиграа уште шест натпревари. Ливерпул загуби кај Хал со 2:0. Единствениот погодок на натпреварот го...
Волкот влезе во историјата на Премиер Лигата!
0

Волкот влезе во историјата на Премиер Лигата!

February 4th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Тео Волкот денеска беше неприметен во дресот на Арсенал, беше поприлично лош па после 70 минути игра беше заменет. Тоа што е...