Англија

„Нешто ми ставија во пиењето!“
0

„Нешто ми ставија во пиењето!“

March 31st, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Напаѓачот на Стоук, Берахино се правдаше за суспензијата по позитивниот тест на дрога со зборовите дека некој „му ставил...
Венгер има порака за своите играчи, а се однесува на неговата иднина!
0

Венгер има порака за своите играчи, а се однесува на неговата иднина!

March 30th, 2017 | by pance
Share Тренерот на Арсенал Арсен Венгер наложи на своите фудбалери да се концетрираат на натпреварувањето и да не ја користат...
Одлични вести за Тотенхем – Хари Кејн ќе се врати побрзо од очекуваното!
0

Одлични вести за Тотенхем – Хари Кејн ќе се врати побрзо од очекуваното!

March 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Најдобриот фудбалер на Тотенхем, Хари Кејн на 12-ти март се повреди против Милвол. Тогаш Кејн излезе од игра на почетокот на...
На англискиот гигант му се заканува забрана за доведување на фудбалери
0

На англискиот гигант му се заканува забрана за доведување на фудбалери

March 30th, 2017 | by stefan
Share ПЛ спрема трансфер казна за клубот од Енфилд. Во денот кога добија корпа од фудбалерот на Борсуија Менхенгладбах, Махмуд...
Големи проблеми за Евертон – Уште еден играч надвор од терените до крајот на сезоната!
0

Големи проблеми за Евертон – Уште еден играч надвор од терените до крајот на сезоната!

March 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Во Евертон немаат среќа со повреди оваа сезона. Посебно ова се однесува на играчите од задната линија, па така во дербито...
Проблеми за Арсенал – Казорла надвор од терените до крајот на сезоната
0

Проблеми за Арсенал – Казорла надвор од терените до крајот на сезоната

March 30th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Венгер до крајот на сезоната нема да може да смета на Казрола. Играчот за врска на Арсенал оваа сезона се мачи со повредите...
Да се запраша човек – Што прават докторите на Арсенал?
0

Да се запраша човек – Што прават докторите на Арсенал?

March 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Арсенал или има многу неподготвени играчи или многу лош докторски персонал. Од сезоната 2011/12, па наваму Арсенал е тим чии...
Се менуваат правилата за работна дозвола – Излегувањето на Англија од ЕУ најмногу му штети на Челси!
0

Се менуваат правилата за работна дозвола – Излегувањето на Англија од ЕУ најмногу му штети на Челси!

March 29th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Англија минатата година одржа референдум на кој граѓаните се изјаснија дека не сакаат да бидат членка на ЕУ. Владата на...
Дали знаете кои играчи се најмногу фаулирани во Премиер Лигата?
0

Дали знаете кои играчи се најмногу фаулирани во Премиер Лигата?

March 29th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Најмногу фаулиран играч е Еден Азар од Челси, тоа го покажуваат прецизните статистики. Во продолжение листа на топ 4...
Сандeрленд верува во Мојс!
0

Сандeрленд верува во Мојс!

March 29th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Доколку Сандарленд не обезбеди опстанок, Мојс и следната сезона ќе остане на чело на стручниот штаб. Тоа е помалку чудно,...