Англија

„Не е важно што ќе направи Тотенхем!“
0

„Не е важно што ќе направи Тотенхем!“

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Асмир Беговиќ бранеше за Челси во поразот од Јунајтед. Челси играше во Манчестер и беше поразен. Ова беше очајна игра на...
Конте ќе збесне! Се беше перфектно кога Јунајтед постигна погодок освен раката на Андер Ерера (ВИДЕО)
0

Конте ќе збесне! Се беше перфектно кога Јунајтед постигна погодок освен раката на Андер Ерера (ВИДЕО)

April 16th, 2017 | by stefan
Share Голема грешка на судијата Роберт Медли. Се беше перфектно во ситуацијата во која Јунајтед стигна до водство против Челси....
Челси и Конте на колена на Олд Трафорд – Рашфорд и Ерера донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)
0

Челси и Конте на колена на Олд Трафорд – Рашфорд и Ерера донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

April 16th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го победија Челси на Олд Трафорд во натпреварот од 33-то коло во Премиер Лига, 2:0. После...
„Канте ја заслужи наградата за најдобар играч на сезоната!“
0

„Канте ја заслужи наградата за најдобар играч на сезоната!“

April 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Фудбалерите на Јунајтед денес играат против Челси. Мурињо повторно ќе има средба против својот поранешен клуб и сигурно...
Неверојатна статистика, па заслужува ли Тотенхем титула?
0

Неверојатна статистика, па заслужува ли Тотенхем титула?

April 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Покетино направи неверојатен тим. Статистиката на фудбалерите на Тотенхем е импресивна оваа сезона. Тимот на ПОкетино...
Големи проблеми на Јунајтед – Мурињо останува без Мата!
0

Големи проблеми на Јунајтед – Мурињо останува без Мата!

April 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мурињо потврди дека Мата ќе го пропушти остатокот од сезоната. Тој неодамна се повреди по што мораше да замине на...
Манчестер Сити за едно полувреме го реши Саутемптон (ВИДЕО)
0

Манчестер Сити за едно полувреме го реши Саутемптон (ВИДЕО)

April 15th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Манчестер Сити го победија Саутемптон на гости во натпревар од 33-то коло во Премиер Лигата, 0:3. Давид Силва...
Ниту Борнмут не го задржа голгетерскиот Тотенхем – Петлите се приближија на минус четири до Челси (ВИДЕО)
0

Ниту Борнмут не го задржа голгетерскиот Тотенхем – Петлите се приближија на минус четири до Челси (ВИДЕО)

April 15th, 2017 | by stefan
Share Фудбалерите на Тотенхем на домашен терен го победија Борнмут во натпревар од 33-то коло во Премиер Лига, 4:0. После шеснаесет...
Нови главоболки за Клоп – Ѕвезда го пропушта наредниот натпревар?
0

Нови главоболки за Клоп – Ѕвезда го пропушта наредниот натпревар?

April 15th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Ливерпул во недела гостува кај ВБА, а проблемите за Клоп се зголемуваат. Тимот на Ливерпул има серија од многу важни...
Навивачите на неверојатен начин порачаа на Венгер да замине
0

Навивачите на неверојатен начин порачаа на Венгер да замине

April 15th, 2017 | by pance
Share Апелите на навивачите за Венгер конечно да ја напушти клупата на Арсенал  преминаа и на Атлантикот, а најновиот начин за...