Англија

Сити пишува историја – Од наредната сезона, спонзор и на ракавите!
0

Сити пишува историја – Од наредната сезона, спонзор и на ракавите!

March 18th, 2017 | by pance
Share Како што сеуште не е дозволено за на ракавите од дресовите да стои име на спонзор, Граѓаните со тоа ќе се послужат од...
„Кокелан за Арсенал е исто што и Канте за Челси“
0

„Кокелан за Арсенал е исто што и Канте за Челси“

March 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Арсенал, Венгер смета дека Кокелан е сличен на Канте. На прашањето на новинарите да ги спореди Џака и Канте,...
Пеколен распоред за Манчестер Јунајтед до крајот на сезоната
0

Пеколен распоред за Манчестер Јунајтед до крајот на сезоната

March 18th, 2017 | by pance
Share Фудбалерите на Манчестер Јунајтед ќе се соочуваат со пеколен распоред до крајот на оваа сезона. Тренерот на овој клуб...
Манчестер казнет поради инцидент на мечот со „Сините“
0

Манчестер казнет поради инцидент на мечот со „Сините“

March 17th, 2017 | by pance
Share Фудбалскиот сојуз на Англија (ФА) го казни Манчестер Јунајтед со 20 000 фунти затоа што не ги контролираше своите играчи во...
„Челси не е тим кој е најтешко да се победи!“
0

„Челси не е тим кој е најтешко да се победи!“

March 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Ливерпул, Клоп пред натпреварот против Сити имаше интересна изјава. Германецот оваа сезона успеа да го победи...
„Каранка заслужи отказ!“
0

„Каранка заслужи отказ!“

March 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тренерот на Јунајтед, Мурињо иронично го коментираше отказот на Каранка. Каранка доби отказ на 11 натпревари пред крајот...
„Ќе изгубиме во недела“
0

„Ќе изгубиме во недела“

March 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Манчестер Јунајтед би можел да биде загрижен пред натпреварот со Миделзброу. Јунајтед испадна од ФА купот од Челси, а...
„Ќе преговараме со Јунајтед ако е потребно“
0

„Ќе преговараме со Јунајтед ако е потребно“

March 17th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Јаја Туре на крајот од оваа сезона би можел да го напушти Сити и не се отфрла можноста да премине во градскиот ривал...
„Јас да сум тренер, никогаш не би ги продал тие тројца!“
0

„Јас да сум тренер, никогаш не би ги продал тие тројца!“

March 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Мурињо зборуваше отворено за трансфер политиката на поранешните тренер на Јунајтед. Тој кажа дека во клубот минатото...
Куман најави можно заминување на Баркли!
0

Куман најави можно заминување на Баркли!

March 16th, 2017 | by Dare Smilanov
Share Тренерот на Евертон, Роналд Куман најави дека Рос Баркли доколку не го продолжи договорот ќе биде продаден. Баркли игра...