Англија

Откриена причината поради која Лестер не го продава Марез
0

Откриена причината поради која Лестер не го продава Марез

August 15th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Лестер Сити, неколку пати ги одбиваше понудите на Рома за Алжирскиот интернационалец кој настапува во Англиската...
Видео: Голот на Денис Беркамп против Њукасл прогласен за најдобар гол на сите времиња во ПЛ
0

Видео: Голот на Денис Беркамп против Њукасл прогласен за најдобар гол на сите времиња во ПЛ

August 14th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Неверојатното свртување и уште поубавиот гол против Њукасл на некогашната ѕвезда на Арсенал, Денис Беркамп е...
Диего Коста со скандалозна изјава: Бев третиран како Криминалец и сакаа да ме продадт во Кина
0

Диего Коста со скандалозна изјава: Бев третиран како Криминалец и сакаа да ме продадт во Кина

August 14th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Моментално фудбалерот на Челзи, Диего Коста има две опции, да се пресели во Атлетико Мадрид или да остане на...
Клоп го казнува Кутињо: Бразилецот изоставен од тимот на Ливерпул
0

Клоп го казнува Кутињо: Бразилецот изоставен од тимот на Ливерпул

August 14th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Фудбалерот на Ливерпул, Фил Кутињо е изсотавен од тимот на Јирген Клоп, кој што ќе се соочи со Хофенјам, во плеј-оф...
Џек Вилшер прави шокантен трансфер во Италија ?!
0

Џек Вилшер прави шокантен трансфер во Италија ?!

August 14th, 2017 | by Jordan Tancev
Share       Фудбалерот на Арсенал, Џек Вилшер се поврзува со шокантен трансфер во Јувентус. Како што пренесува...
Анри: Манчестер Јунајтед во моментов е неверојатен
0

Анри: Манчестер Јунајтед во моментов е неверојатен

August 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Еден од најдобрите фудбалери во историјата на францускиот фудбал и своевремено легенда на Арсенал, Тиери Анри со беше...
Хесе се сели во Премиер Лигата
0

Хесе се сели во Премиер Лигата

August 14th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Некогаш големата надеж на Реал Мадрид, Хесе Родригез, денес треба да го комплетира трансферот од ПСЖ во редовите на Стоук....
Свонси се засилува со тројца играчи пред крајот на преодниот рок
0

Свонси се засилува со тројца играчи пред крајот на преодниот рок

August 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Од таборот на Свонси се надеваат дека ќе ги обезбедат потписите на нивниот поранешен играч, Вилфред Бони, фудбалерот на...
Фуриозен почеток за Манчестер Јунајтед во Премиер Лигата
0

Фуриозен почеток за Манчестер Јунајтед во Премиер Лигата

August 13th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Тимот на Манчестер Јунајтед го истури сиот бес од поразот од Реал Мадрид во Скопје врз екипата на Вест Хем. Избраниците на...
Видео: Деле Али ја казни глупавоста на Шелви: Тотенхем ја започна сезоната со победа
0

Видео: Деле Али ја казни глупавоста на Шелви: Тотенхем ја започна сезоната со победа

August 13th, 2017 | by Jordan Tancev
Share     Животот во Премиер Лигата од секогаш бил тежок за Њукасл Јунајтед. Ново промовираниот тим во елитата денеска не...