Вести

Линк за следење на првиот натпревар на у21 репрезентацијата на Македонија
0

Линк за следење на првиот натпревар на у21 репрезентацијата на Македонија

September 5th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Младата репрезентација на Македонија денес со почеток од 17 часот го започнува новиот циклус на квалификации за...
Англија на крилата на Рашфорд до многу важна победа, шестка од Германија за Норвешка
0

Англија на крилата на Рашфорд до многу важна победа, шестка од Германија за Норвешка

September 4th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Репрезентациите на Црна Гора, Словенија, Германија, Англија, Северна Ирска, Полска и Шкотска остварија важни победи во...
Шпанците на колена, младите надежи на Германија ја освоија „Европа“
0

Шпанците на колена, младите надежи на Германија ја освоија „Европа“

June 30th, 2017 | by Jordan Tancev
Share Мичел Вејзер беше јунакот вечерва за германците, тој  го постина единствениот и победнички гол за својата репрезентација...
Барди меѓу десетте играчи кои ги импресионирале скаутите на ЕП во Полска
0

Барди меѓу десетте играчи кои ги импресионирале скаутите на ЕП во Полска

June 26th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Енис Барди дефинитивно беше најдобриот поединец на нашата репрезентација на претстојното Европско првенство за млади...
ВИДЕО: Мајсторски гол на Енис Барди
0

ВИДЕО: Мајсторски гол на Енис Барди

June 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Нашата репрезентација стигна до третиот гол на Европското првенство за млади играчи кое се одржува во Полска. Творец на...
Македонија пропушти победа против Србија
0

Македонија пропушти победа против Србија

June 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Репрезентацијата на Македонија немаше среќа и во финишот од натпреварот пропушти да ја запише својата прва историска...
Англија со пресврт славеше против Словачка
0

Англија со пресврт славеше против Словачка

June 19th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Младата репрезентација на Англија ја обезбеди првата победа на Европското првенство за млади играчи. Избраниците на Ејди...
Сите шанси на Македонија против Шпанија (Видео)
0

Сите шанси на Македонија против Шпанија (Видео)

June 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Високиот пораз од 5:0 против Шпанија не е реална слика на одразот на силите на теренот. Македонија не беше инфериорна како...
Португалија ја совлада Србија во воведниот натпревар во нашата група
0

Португалија ја совлада Србија во воведниот натпревар во нашата група

June 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Португалија ја оправда улогата фаворит на дуелот со Србија и славеше во првиот натпревар од групата Б од Европското...
ЕП(до 17 години) – Одличен старт на Англичаните, неверојатни деца имаат Ливерпул и Сити!
0

ЕП(до 17 години) – Одличен старт на Англичаните, неверојатни деца имаат Ливерпул и Сити!

May 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тимот на Англија веднаш го превзема првото место во групата Д на ЕП во Хрватска. Англија успеа да ја победи Норвешка со 3:1....