Европско првенство

Шпанците на колена, младите надежи на Германија ја освоија „Европа“
0

Шпанците на колена, младите надежи на Германија ја освоија „Европа“

June 30th, 2017 | by Jordan Tancev
Share Мичел Вејзер беше јунакот вечерва за германците, тој  го постина единствениот и победнички гол за својата репрезентација...
Барди меѓу десетте играчи кои ги импресионирале скаутите на ЕП во Полска
0

Барди меѓу десетте играчи кои ги импресионирале скаутите на ЕП во Полска

June 26th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Енис Барди дефинитивно беше најдобриот поединец на нашата репрезентација на претстојното Европско првенство за млади...
ВИДЕО: Мајсторски гол на Енис Барди
0

ВИДЕО: Мајсторски гол на Енис Барди

June 23rd, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Нашата репрезентација стигна до третиот гол на Европското првенство за млади играчи кое се одржува во Полска. Творец на...
Македонија пропушти победа против Србија
0

Македонија пропушти победа против Србија

June 20th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Репрезентацијата на Македонија немаше среќа и во финишот од натпреварот пропушти да ја запише својата прва историска...
Англија со пресврт славеше против Словачка
0

Англија со пресврт славеше против Словачка

June 19th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Младата репрезентација на Англија ја обезбеди првата победа на Европското првенство за млади играчи. Избраниците на Ејди...
Сите шанси на Македонија против Шпанија (Видео)
0

Сите шанси на Македонија против Шпанија (Видео)

June 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Високиот пораз од 5:0 против Шпанија не е реална слика на одразот на силите на теренот. Македонија не беше инфериорна како...
Португалија ја совлада Србија во воведниот натпревар во нашата група
0

Португалија ја совлада Србија во воведниот натпревар во нашата група

June 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Португалија ја оправда улогата фаворит на дуелот со Србија и славеше во првиот натпревар од групата Б од Европското...
ЕП(до 17 години) – Одличен старт на Англичаните, неверојатни деца имаат Ливерпул и Сити!
0

ЕП(до 17 години) – Одличен старт на Англичаните, неверојатни деца имаат Ливерпул и Сити!

May 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тимот на Англија веднаш го превзема првото место во групата Д на ЕП во Хрватска. Англија успеа да ја победи Норвешка со 3:1....
Квалификации за ЕП до 17 години: Германија броеше до 10!
0

Квалификации за ЕП до 17 години: Германија броеше до 10!

March 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Германија ја совлада Ерменија со 10:1. Натпреварот се одигра во турскиот град Манавгату, недалеку од Анталија. Дури 6...
Јувентус ги прати играчи на ЕП, од УЕФА добија 3,5 милиони евра
0

Јувентус ги прати играчи на ЕП, од УЕФА добија 3,5 милиони евра

February 2nd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Италијанскиот клуб Јувентус доби 3,5 милиони евра поради тоа што ги пушти своите играчи да играат во квалификациите и...