Европско првенство

Квалификации за ЕП до 17 години: Германија броеше до 10!
0

Квалификации за ЕП до 17 години: Германија броеше до 10!

March 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Германија ја совлада Ерменија со 10:1. Натпреварот се одигра во турскиот град Манавгату, недалеку од Анталија. Дури 6...
Јувентус ги прати играчи на ЕП, од УЕФА добија 3,5 милиони евра
0

Јувентус ги прати играчи на ЕП, од УЕФА добија 3,5 милиони евра

February 2nd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Италијанскиот клуб Јувентус доби 3,5 милиони евра поради тоа што ги пушти своите играчи да играат во квалификациите и...
„Македонија ќе биде предизвик за сите на ЕУРО 2017“
0

„Македонија ќе биде предизвик за сите на ЕУРО 2017“

December 2nd, 2016 | by pance
Share Селекторот на репрезентацијата на Македонија Благоја Милевски даде кратко интервју за медиумите присутни на...
Едер се кае што постигна гол во финалето на ЕП?
0

Едер се кае што постигна гол во финалето на ЕП?

September 10th, 2016 | by Dare Smilanov
Share Португалскиот фудбалер Едер изјави дека наводно се кае бидејќи постигнал гол за титула во финалето на ЕП во Франција....
Огромно обвинување на сметка на Французите
0

Огромно обвинување на сметка на Французите

July 13th, 2016 | by pance
Share Новинарите на германскиот медиум тврдат дека Французите во натпреварот против нивната селекција користеле недозволени...
Нани и Санчез атмосферата на дочекот ја доведоа до вриење
0

Нани и Санчез атмосферата на дочекот ја доведоа до вриење

July 12th, 2016 | by pance
Share После освојувањето на титулата шампион на Европа, во Португалија на играчите им е организиран одличен дочек каде што сите...
Португалци, заблагодарете се на Спортинг
0

Португалци, заблагодарете се на Спортинг

July 12th, 2016 | by pance
Share Најголем број на играчи во редовите на освојувачот на Европското првенство имаше Спортинг. Од 14 играчи на Португалија кои...
Објавени се најубавите голови на секоја селекција, Украинци извинете
0

Објавени се најубавите голови на секоја селекција, Украинци извинете

July 11th, 2016 | by pance
Share Популарната Копа 90 објави интересно видео со најубавите голови од репрезентациите кои погодуваа на Евро. Имено сите...
Каков дочек за Португалците: Роналдо и друштвото на ова не се надеваа
0

Каков дочек за Португалците: Роналдо и друштвото на ова не се надеваа

July 11th, 2016 | by pance
Share Денеска за Португалците Лисабон е центар на светот, на дочекот во Лисабон имаше повеќе од милион луѓе. Португалците...
Роналдо повторно ја покажа големината
0

Роналдо повторно ја покажа големината

July 11th, 2016 | by stefan
Share Изгледа дека не е така како што сите мислат. Кристијано Роналдо одлучи да се откаже од својата награда за втор стрелец на...