Европско првенство

Англија со пресврт славеше против Словачка
0

Англија со пресврт славеше против Словачка

June 19th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Младата репрезентација на Англија ја обезбеди првата победа на Европското првенство за млади играчи. Избраниците на Ејди...
Сите шанси на Македонија против Шпанија (Видео)
0

Сите шанси на Македонија против Шпанија (Видео)

June 18th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Високиот пораз од 5:0 против Шпанија не е реална слика на одразот на силите на теренот. Македонија не беше инфериорна како...
Португалија ја совлада Србија во воведниот натпревар во нашата група
0

Португалија ја совлада Србија во воведниот натпревар во нашата група

June 17th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Share Португалија ја оправда улогата фаворит на дуелот со Србија и славеше во првиот натпревар од групата Б од Европското...
ЕП(до 17 години) – Одличен старт на Англичаните, неверојатни деца имаат Ливерпул и Сити!
0

ЕП(до 17 години) – Одличен старт на Англичаните, неверојатни деца имаат Ливерпул и Сити!

May 4th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Share Тимот на Англија веднаш го превзема првото место во групата Д на ЕП во Хрватска. Англија успеа да ја победи Норвешка со 3:1....
Квалификации за ЕП до 17 години: Германија броеше до 10!
0

Квалификации за ЕП до 17 години: Германија броеше до 10!

March 23rd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Германија ја совлада Ерменија со 10:1. Натпреварот се одигра во турскиот град Манавгату, недалеку од Анталија. Дури 6...
Јувентус ги прати играчи на ЕП, од УЕФА добија 3,5 милиони евра
0

Јувентус ги прати играчи на ЕП, од УЕФА добија 3,5 милиони евра

February 2nd, 2017 | by Dare Smilanov
Share Италијанскиот клуб Јувентус доби 3,5 милиони евра поради тоа што ги пушти своите играчи да играат во квалификациите и...
„Македонија ќе биде предизвик за сите на ЕУРО 2017“
0

„Македонија ќе биде предизвик за сите на ЕУРО 2017“

December 2nd, 2016 | by pance
Share Селекторот на репрезентацијата на Македонија Благоја Милевски даде кратко интервју за медиумите присутни на...
Едер се кае што постигна гол во финалето на ЕП?
0

Едер се кае што постигна гол во финалето на ЕП?

September 10th, 2016 | by Dare Smilanov
Share Португалскиот фудбалер Едер изјави дека наводно се кае бидејќи постигнал гол за титула во финалето на ЕП во Франција....
Огромно обвинување на сметка на Французите
0

Огромно обвинување на сметка на Французите

July 13th, 2016 | by pance
Share Новинарите на германскиот медиум тврдат дека Французите во натпреварот против нивната селекција користеле недозволени...
Нани и Санчез атмосферата на дочекот ја доведоа до вриење
0

Нани и Санчез атмосферата на дочекот ја доведоа до вриење

July 12th, 2016 | by pance
Share После освојувањето на титулата шампион на Европа, во Португалија на играчите им е организиран одличен дочек каде што сите...